Sıra Dışı Müzik Deneyimine Başvuru Yapmak İçin Son Hafta! - Son Dakika

Sıra Dışı Müzik Deneyimine Başvuru Yapmak İçin Son Hafta!

29.02.2016 15:03
Sıra Dışı Müzik Deneyimine Başvuru Yapmak İçin Son Hafta!, System.String[]

Tüm dünyadan yetenekli ve fark yaratan müzisyenleri buluşturan ve 1998'den bu yana devam eden Red Bull Music Academy'nin başvuru süreci 7 Mart'ta sona eriyor.

Bu yıl Montreal'de gerçekleşecek olan Akademi ufkunu genişletmek ve müziğini paylaşmak isteyen tüm genç müzisyenlere yeni kapılar açıyor. Akademiye başvurmak için apply.redbullmusicacademy.com'a giriş yapmak ve başvuru formunu doldurarak RBMA merkezine postalamak gerekiyor.

1998'den bu yana dünyadaki pek çok şehri merkez alan uluslararası müzik festivali Red Bull Music Academy bu yıl Montreal'de gerçekleşecek. Bugüne kadar São Paulo, Cape Town, Londra, Dublin, Roma, Seattle, Melbourne, Toronto, Seattle, Barselona, Madrid, New York, Tokyo ve Paris'te müzik efsaneleriyle endüstrinin genç kuşağını bir araya getiren Akademi için 2016 yılı başvuruları apply.redbullmusicacademy.com adresi üzerinden indirilecek basvuru formu ve forma eklenecek ve başvuran adayı yansıtan müziklerin gönderimi ile birlikte yapılacak. 18 Ocak'ta başlayan başvuru süreci 7 Mart'ta sona eriyor.

Genç prodüktörler, enstrümantalistler ve her alandan müzik üreticilerine benzersiz bir deneyim yaşatma amacıyla faaliyetlerini sürdüren Akademi her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara konserler, müzik etkinlikleri, atölyeler, söyleşiler ve stüdyo çalışmalarıyla dolu zengin bir program sunacak. Katılımcılar bir ay boyunca en yoğun şekilde öğrenecek, ilham alacak, paylaşacak, eğlenecek yani Akademi'yi deneyimlemiş olacak.

Akademi'de geçtiğimiz yıllarda söyleşi ve stüdyo çalışmalarına katılan müzisyenler arasında Giorgio Moroder, Chuck D, Steve Reich, Sly & Robbie, Bernie Worrell, Mark Ronson, M.I.A., Q-Tip, Hot Chip, MF Doom, Ryuichi Sakamoto, RZA, Stephen O' Malley, Gilberto Gil, synthesizer kullanımında çığır açan Bob Moog, Tom Oberheim, Don Buchla, Roger Linn, Dave Smith gibi isimler bulunuyor. Los Angeles'lı soul şarkıcısı Aloe Blacc, deneysel elektronik müzik prodüktörü ve beat müzik öncüsü Flying Lotus, Drake ve Kanye West'in beat'lerinin altında imzası bulunan İskoç prodüktör Hudson Mohawke ve Londra'nın dubstep, funk ve garage tınısını dünyaya tanıtan İngiliz şarkıcı Katy B gibi birçok Akademi mezunu da yaşadıkları deneyimin ardından kendi topluluklarında öne çıkan isimler arasında yer alıyor.

Bugüne kadar 63'ü aşkın ülkeden 1000'e yakın müzisyenin katıldığı Red Bull Music Academy Akademi yeni katılımcılarını Montreal'e bekliyor.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Red Bull Music Academy, başvuran katılımcıların yeteneğini ve yaratıcılığını onları tanımaya odaklı 50 sayfalık bir başvuru formuyla değerlendiriyor. İlk başta göz korkutucu gibi gözükse de form, sıradan bir başvuru formundan farklılaşan detaylı sorularıyla katılımcıların kendilerine ve müzikal dünyalarına odaklanmalarını sağlıyor.

Akademi deneyimini yaşamak isteyen dünyanın dört bir yanındaki müzik yaratıcılarınınapply.redbullmusicacademy.com adresinden indirilebilenbaşvuru formuyla beraber 7 Mart'a kadar kaydedilmiş müziklerini içeren CD'yi postalaması gerekiyor. Tüm bu süreçlerin ardından Red Bull Music Academy jürisi gönderilen başvurular arasından bir katılımcılar grubu seçiyor.

Neden Montreal?

Montreal şehri onlarca yıldır Kanada'nın sanatsal deneyselciliğinin merkezi oldu. Montreal disco, jazz, folk, hip hop ve techno'yu temel alan zengin geçmişiyle Oscar Peterson, Leonard Cohen, Rufus Wainwright ve Arcade Fire gibi etkili sanatçılara tınılarını geliştirmeleri ve devam ettirmeleri için uygun bir ortam sağlamasıyla ün kazandı. Şehrin çok dilli yapısı ve çok kültürlü canlılığı, hareketli bir sanat topluluğuna, video oyunu tasarımı ve animasyon alanlarında öncü kuruluşlara ve dünyanın en iyi film yönetmenlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Benzersiz mimarisi ve çeşitli sektörlere yayılmış endüstriyel faaliyetleri de birçok farklı yaratıcılık ve kendini ifade biçimine olanak sağlıyor. Uzun yıllardır çok sayıda festival, sergi, topluluk buluşması ve farklı mahalleler şehrin dışavurum ve deneysellik arzusunu besledi. Red Bull Music Academy ekibi de bu koroya kendi seçtiği seslerle katkıda bulunuyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sıra Dışı Müzik Deneyimine Başvuru Yapmak İçin Son Hafta! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı İstanbul'da kar yağışı öğleden sonra yeniden başlayıp pazartesiye kadar devam edecek Meral Akşener, hacı olduğu için koronavirüs aşısı olduğu anlara ait fotoğrafını paylaşmamış Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor