Sıradan Faşizm Filmi - Son Dakika

Sıradan Faşizm Filmi

03.02.2013 23:29
Sıradan Faşizm Filmi, System.String[]

Sıradan Faşizm filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Sıradan Faşizm filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

1901-1971 arası yaşamış önemli Sovyet cısı Mikhail Romm, hemen tümü arşivlerden derlenmiş, aralarında Hitler’in özel film arşivi, SS subaylarının çektiği özel filmler, Sovyetler’in ve diğer kimi ülkelerin devlet arşivleri gibi kaynaklar da bulunan filmiyle, yalnızca Almanya’da Nazizmin 1930’larda başlayan yükselişini ve savaş sonuyla birlikte gelen çöküşünü anlatmakla kalmıyor. Aynı zamanda, faşizm denen olayın içinde oluştuğu koşulları, sıradan, küçük, önemsiz bulunan olaycıklarla, tehlikeli hoşgörülerle, gündelik ilgisizliklerle, yerine getirilmeyen görevler ve kaçınılan sorumluluk taşımalarla nasıl palazlandığını da gösteriyor.

1930’ların kısa, ama özlü çizgilerle verilen genel dünya panoraması, bizlere Marlene Dietrich, Marika Rakk, Cab Calloway’ı, caz ve fokstrot dinleyip dans eden bir dünyayı, çeşitli ülkelerin sona ermekte olan bir çağı simgeleyen liderlerini, kral ve kraliçelerini, modalarını, meraklarını, uğraşlarını da gösteriyor.

Yönetmen: Mikhail Romm

Senaryo: Maya Turovskaya, Mikhail Romm, Yuri Khanyutin

Oyuncular: Adolf Hitler, Hermann Göring, Josef Goebbels, Marlene Dietrich, Mikhail Romm

Filmin Türü: Belgesel, Tarih, Savaş,

Orijinal Adı: Ordinary Fascism

Yapımcı Firma: Mosfilm

Yapım Yılı: 1965

Yapım Ülkesi: Sovyetler Birliği

Orijinal Dili: Rusça

Filmin Süresi: 138 dk.

Dağıtıcı Firma: 0

Sıradan Faşizm Filmi

Kaynak: InterSinema.com

Son Dakika Sinema Sıradan Faşizm Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de, UFO olduğu iddia edilen cismin elektrik lambası olduğu ortaya çıktı Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Kırmızı gelinliğini giyip Taksim'e çıkan Rus modeli görenler şaşkınlığını gizleyemedi Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum