Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Ortodoks Noel'i Nedeniyle 6-7 Ocak Tarihlerinde Kosova'yı Ziyaret Edecek - Son Dakika

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Ortodoks Noel'i Nedeniyle 6-7 Ocak Tarihlerinde Kosova'yı Ziyaret Edecek

05.01.2012 18:27
Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Ortodoks Noel'i Nedeniyle 6-7 Ocak Tarihlerinde Kosova'yı Ziyaret Edecek, System.String[]

Sırbıstan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, Ortodoks Noel'i nedeniyle bu yıl da Kosova'yı ziyaret edecek.

Sırbıstan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, Ortodoks Noel'i nedeniyle bu yıl da Kosova'yı ziyaret edecek. Tadiç 6-7 Ocak tarihlerinde Kosova'nın batısındaki İpek ve Deçan şehirlerindeki manastırlarda düzenlenecek ayinlere katılacak.

Sırbistan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Yasmina Stojanov Kosova medyasına yaptığı açıklamada, Tadiç'in 6 Ocak Cuma akşamı İpek Patrikhanesine geleceğini, 7 Ocak Cumartesi günü Deçan manastırında Ortodoks Noeli vesilesiyle düzenlenecek olan ayine katılacağını belirtti. Ayinin ardından Boris Tadiç'in medyaya siyaset nitelikli olmayan barış mesajlarını içerecek olan bir açıklama yapmasının planlandığı öğrenildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadiç, daha önce Ortodoks Noeli vesilesiyle geldiği Kosova'da barış mesajları verirken bunun dışına çıkarak siyasi açıklamalarda bulunarak Kosova'nın Sırbistan'ın bölünmez parçası olduğu ileri sürmüştü. Boris Tadiç'in bu açıklaması Kosova'da büyük tepkilere neden olmuştu.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç'in Kosova ziyareti sırasında güvenliği bu kez Kosova Barış Gücü KFOR ve Avrupa Birliği'nin (AB) Kosova Misyonu EULEX Polisi sağlayacak.

Boris Tadiç'in Kosova'ya gelmesi, Kosova'da tansiyonu yeniden yükseltirken, Tadiç'in Kosova gelmesi için Kosova Hükümeti tarafından müsaade edip edilmediği konusunda hiç bir açıklama yapılmadı. Boris Tadiç'in Kosova ziyaretini izlemek için Kosova basınına izin verilmezken, Sırbistan basını ziyareti izleyebilecek.

(SS)

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Ortodoks Noel'i Nedeniyle 6-7 Ocak Tarihlerinde Kosova'yı Ziyaret Edecek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sırbistan Cumhurbaşkanı Tadiç, Ortodoks Noel'i Nedeniyle 6-7 Ocak Tarihlerinde Kosova'yı Ziyaret Edecek - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var