Son Dakika Haberleri: Sırbistan'da "Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı"

Sırbistan'da "Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı"

7 ay önce

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 12. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı'na katıldı.

Sırbistan'da
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 12. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı'na katıldı.

Konferansa Akar'ın yanı sıra Sırbistan Genelkurmay Başkanı Ljubisa Dikovic, Arnavutluk Genelkurmay Başkanı Bardilj Kolcaku, Bosna Hersek Genelkurmay Başkanı Senad Masovic, Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Andrej Bocev, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Makedonya Genelkurmay Başkanı Metodija Velickovski, Karadağ Genelkurmay Başkanı Ilija Dakovic ve Romanya Genelkurmay Başkanı Adrijan Tonja katıldı.

Belgrad'daki bir otelde düzenlenen konferansın açılışında konuşan Sırbistan Savunma Bakanı Aleksandar Vulin, ülkesinin askeri anlamda tarafsız bir tutum sergilediğini hatırlattı.

Sırbistan'ın hem Doğu hem de Batı ile iş birliğine açık olduğunun altını çizen Vulin, "Bölgede barış, istikrar ve güvenliğin sağlanmasından daha büyük bir fayda yoktur. Bu bağlamda, Sırbistan Ordusunun en büyük görevi, Balkanlar'da barış ve istikrarı korumaktır." ifadelerini kullandı.

Sırbistan'ın terör, uyuşturucu ve suçla mücadele konularında her zaman katılım sağlamaya hazır olduğunu vurgulayan Vulin, konferansa katılan genelkurmay başkanları ve askeri temsilcilere teşekkür etti, başarılar diledi.

Açılış konuşmasının ardından basına kapalı devam eden konferansa ayrıca, NATO ve Avrupa Birliği'nden (AB) askeri komite yetkilileri katıldı.Oy İstemeye Gelen 18 Yaşındaki Muhtar Adayını Gören Mahalleli Şaşıp Kalıyor Son Dakika! Polis Memuru Tarafından Vurulan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Şehit Oldu

Son Dakika! TBMM Başkanı Yıldırım Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı