Son Dakika Haberleri: Sırbistan'da Hükümet Karşıtı Protesto

Sırbistan'da Hükümet Karşıtı Protesto

2 gün önce

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da "kanlı gömleklere son" sloganıyla hükümet karşıtı protesto düzenlendi.

Sırbistan'da Hükümet Karşıtı Protesto, System.String[]
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da "kanlı gömleklere son" sloganıyla hükümet karşıtı protesto düzenlendi.

Muhalefet kanadının çağrısı üzerine Belgrad Üniversitesi Felsefe Fakültesi önünde toplanan yüzlerce gösterici, buradan Sırbistan Radyo ve Televizyonu (RTS) binasına yürüdü.

Göstericiler, üzerinde "kanlı gömleklere son", "hukukun üstünlüğü ve adalet için", "iktidarın terörüne karşı" ve "Avrupa neden sessiz kalıyorsun?" yazılı dövizler taşıyarak hükümet karşıtı sloganlar attı.

Protestonun, Sırbistan Solu Genel Başkanı Borko Stefanovic'in, Krusevac şehrinde yapmayı planladığı konuşma öncesinde başına metal bir çubukla vurulmasına tepki göstermek amacıyla düzenlendiği bildirildi.

Birçok muhalefet liderinin de katılarak destek verdiği protesto nedeniyle, başkent Belgrad'daki çok sayıda cadde de trafiğe kapatıldı.

Geniş güvenlik önemlerinin alındığı gösteri, konuşmaların ardından olaysız sona erdi.

Öte yandan, Arnavutluk'ta da üniversite harçlarının yüksek olmasına tepki gösteren öğrenciler, bir süredir hükümet karşıtı protesto düzenlemeye devam ediyor.Taciz ve Dolandırıcılıktan 36 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Yargılanan Taksici, Tahliye Edildi Trafik Kazası Sonucu 3 Kişinin Ölümüne Neden Olan Emrah Serbes'in 13 Yıl 4 Ay Hapis Cezası Onandı

Oy İstemeye Gelen 18 Yaşındaki Muhtar Adayını Gören Mahalleli Şaşıp Kalıyor Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök Hayatını Kaybetti