Sırbistan'dan Türkiye'ye yardım ekibi yola çıktı - Son Dakika

Sırbistan'dan Türkiye'ye yardım ekibi yola çıktı

07.02.2023 23:52

- Sırbistan'dan Türkiye'ye yardım ekibi yola çıktı Sırbistan, Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye'ye 27 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibi gönderdi.

- Sırbistan'dan Türkiye'ye yardım ekibi yola çıktı

BELGRAD - Sırbistan, Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye'ye 27 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibi gönderdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından bir Balkan ülkesi daha Türkiye'ye arama-kurtarma ekibi gönderme kararı aldı. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in talimatı ile 27 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibi Türkiye'ye doğru yola çıktı. Sırbistan İçişleri Bakanı Bratislav Gaşiç yaptığı açıklamada, gönderilen ekibin sahadaki ekiplere destek vereceğini belirterek, 4,5 tonluk ekipman ile yola çıktıklarını ifade etti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
GÜNDEM ÖZETİ / 29 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Mart 2023 Kahramanmaraş'ta çadır kente kurulan dev ekranda milli maç heyecanı yaşandı Kahramanmaraş'ta çadır kente kurulan dev ekranda milli maç heyecanı yaşandı Depremzedeler için koreografi Depremzedeler için koreografi

Son Dakika 3. Sayfa Sırbistan'dan Türkiye'ye yardım ekibi yola çıktı - Son Dakika


Advertisement