Sırbistan, Kosova'ya olan sınırını tek taraflı olarak açtı - Son Dakika

Sırbistan, Kosova'ya olan sınırını tek taraflı olarak açtı

20.05.2020 22:29
Sırbistan, Kosova'ya olan sınırını tek taraflı olarak açtı, System.String[]

Sırbistan, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapattığı Kosova sınırını tek taraflı olarak açtı.

Sırbistan, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapattığı Kosova sınırını tek taraflı olarak açtı.

Sırbistan, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapattığı Kosova sınırını, tek taraflı olarak yeniden açtı. Böylelikle Kosova vatandaşları ve Kosova'da çalışan Sırbistan vatandaşları Sırbistan'a giriş yapabilecek. Kosova ile Preşova bölgesi vatandaşları Sırbistan'a giriş yapabilirken hasta olduklarından şüphelenilen kişiler hariç diğerleri Covid-19 testi yaptırmak zorunda olmayacak.

Sırbistan, Kosova ile sınır kapısını insan ve araç dolaşımına açarken Kosova ise Sırbistan ile sınır kapılarını henüz açmadı. Sırbistan'ın Preşova Vadisi olarak bilinen ve Arnavutların çoğunlukta olduğu 3 şehri kapsayan bölge vatandaşlarının Kosova'ya girme hakları yok. Kosova hükümeti henüz Sırbistan ile sınırların açılması konusunda resmi bir karar almadı.

Kosova, Arnavutluk ile sınır kapılarını da henüz açmazken Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Kosova ile sınırların Mayıs ayında açılacağını belirtti. Rama'nın söz konusu açıklamasına Kosova hükümetinden ise henüz bir yanıt gelmedi. - PRİŞTİNE

Sırbistan, Kosova'ya olan sınırını tek taraflı olarak açtı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sırbistan, Kosova'ya olan sınırını tek taraflı olarak açtı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Evlerin çatısında dahi çim çıkıyor! Dünyanın kuzey ucundaki Faroe Adaları'nda yer gök yeşil Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi İntihar için inşaata çıkan vatandaş, karısının tek sözüyle aşağıya indi Marsilya Sportif Direktörü'nden İrfan Can açıklaması: Hamle yapacağız Bağcılar'da su satan çocuk videosu kurgu çıktı! YouTuber Fariz için yasal işlem başlatılacak Aslışah Alkoçlar hamile mi? Bomba iddia ortalığı karıştırdı Oyuncu Asia Argento, yönetmen Rob Cohen'in kendisine tecavüz ettiğini itiraf etti Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı