Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz - Son Dakika

Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz

30.03.2017 21:02

Baydemir: Şarkı yasağını direniş ıslığıyla protesto ediyoruzHALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili ve Parti sözcüsü Osman Baydemir, referandum çalışması için geldiği Şırnak'ta yaptığı konuşmada, referandum için partileri tarafından hazırlanan şarkının yasaklandığını...

Baydemir: Şarkı yasağını direniş ıslığıyla protesto ediyoruz

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili ve Parti sözcüsü Osman Baydemir, referandum çalışması için geldiği Şırnak'ta yaptığı konuşmada, referandum için partileri tarafından hazırlanan şarkının yasaklandığını hatırlatarak, "Ama nasıl ki, Ape Musa (Musa Anter) onların yasaklarını ıslıkla protesto etmişse, biz de onların bu yasağını direniş ıslığıyla protesto ediyoruz" dedi.

HDP'li milletvekilleri Mithat Sancar, Saadet Becerikli, Leyla Birlik ve Aycan İmrez ile birlikte referandum çalışmasını yürütmek üzere Şırnak'a gelen HDP parti sözüsü Osman Baydemir ve beraberindekiler, parti otobüsüyle şehir turu attıktan sonra Uludere Caddesi üzerinde bulunan HDP il başkanlığı binasına geldi. Burada kendisini bekleyen partililerle buluşan Baydemir, Kürtçe bir konuşma yaptı. Referandum için hazırladıkları şarkının yasaklandığını konuşmasında hatırlatan Baydemir, "Heyetimiz olarak 7'den 70'e Şırnak halkını selamlıyoruz. Allahın izni ile zülüm bu toprakları terk edecektir. Zulüm bu topraklardan evini taşıyacaktır. Referandum şarkımızı yasakladılar. Ama nasıl ki Ape Musa onların yasaklarını ıslıkla protesto etmişse bugün bizde onların bu yasağını ıslıkla, direniş ıslığıyla protesto ediyoruz. Bugün burada açılan HDP'nin kapısı özgürlüğün kapısıdır. Allah Şırnak haklını korusun, sizleri korusun. Allah'ın izni ile 16 Nisan hayırların kapısı olacak. Faşizm, katliamlar bu topraklardan taşınacak. Sizden ricam, tüm Botan halkından ricam, elle ele verelim, gönül gönülle verelim. Onlar iyi bilsinler ki zulümle zorla, evlerimizi yıkmakla bu halk boyun eğmeyecektir. Bu halk özgürlüğünden, birliğinden, beraberliğinden vazgeçmeyecektir. Allah'ın izni ile 16 Nisan'da sandıklarda 'Hayır' diyeceğiz" dedi.

Daha sonra partililerle vedalaşan Osman Baydemir ve beraberindekiler Silopi ilçesine geçerek burada şehir turu attılar. HDP Silopi ilçe binası önünde partililer tarafından karşılanan Baydemir'in konuşma yaptığı sırada bir Drone'nin havadan görüntü aldığı görüldü. Partililere selenen Baydemir, "Bu gece kandil gecesi Rabbimden, Allah'ımdan bütün coğrafyamıza rahmet getirmesini barış getirmesini kardeşlik huzur ve özgürlük getirmesini niyaz ediyorum.ödedi. Polisler ile partililer arasında zaman zaman gerginlik yaşanması üzerine Baydemir partililere dağılmaları yönünde çağrı yaparak vedalaştı.

Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz
Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz
Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz
Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şırnak Baydemir: Şarkı Yasağını Direniş Islığıyla Protesto Ediyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler