Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam - Son Dakika

Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam

25.02.2020 12:50
Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam, System.String[]

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı dağ köylerinde zorlu yaşam devam ediyor.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı dağ köylerinde zorlu yaşam devam ediyor. Çetin kış aylarında yüksek rakımlı köylerde yaşayanlar baharın gelmesini dört gözle bekliyor.

Beytüşşebap'ta aylardır çetin kış şartları etkisini göstermeye devam ediyor. Yüksek rakımlı dağ köyleri olan Beşağaç, Güneyyaka, Yeşilöz, Gökçe, Bölücek ve Ballı köylerinde kış etkisini sürdürüyor. Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan köylülerin kış mesaisi aylardır sürüyor. Tek geçim kaynağı küçükbaş hayvancılık olan köylülerin dileği bir an önce bahar aylarının gelmesi.

Sadık Acer isimli çiftçi, yıllardır hayvancılıkla uğraştığını söyledi. Acer, "Beşağaç köyünde kalıyorum, yıllardır hayvancılıkla uğraşıyoruz. Köyümüz yüksek rakımlı olduğu için kışları çok sert geçer, bahar çok geç gelir. Her gün hayvanların içindeyiz. Köy hala beyazlar içinde bu zorlu yaşamımız iki ay daha devam edecek. Karlar eriyince yaylaya çıkacağız tekrar" dedi.

(Serdar Gükçe-Hazım Gökçe/İHA)

Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam
Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şırnak'ın dağ köylerinde zorlu yaşam - Son Dakika


Son Dakika

15 gün önce kendisini vuran husumetlisini, şehir meydanında kurşunladı Son Dakika! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kaçırılan 15 denizciyle ilgili açıklama: Şu ana kadar korsanlardan bir haber yok Bir kütükle mucize keşif! 160 milyon yıllık fosil ağaç kalıntıları bulundu Ölümüne sebep olduğu adamı değil, aracını kontrol ederek olay yerinden kaçtı SGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı 1 milyon 428 bin oldu Vatandaşlar şifa deposu olarak bilinen davulga meyvesini ormandan bedavaya topluyor Sosyal deney sırasında söyledikleri yüreklere dokundu! Herkes bu çocuğu arıyor Kendini tanrı zanneden adam, babasının kesik başıyla sokaklarda dolaştı