Şırnak Sevgi ve Kardeşlik İçin, Edirne'den Silopi'ye 1884 Kilometre Pedal Çevirdi - Son Dakika

Şırnak Sevgi ve Kardeşlik İçin, Edirne'den Silopi'ye 1884 Kilometre Pedal Çevirdi

Sevgi ve kardeşlik için, Edirne'den Silopi'ye 1884 kilometre pedal çevirdiŞırnak'lı olan ve İstanbul'da yaşayan Ramazan Değer, sevgi ve kardeşlik için Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'na kadar olan 1884 kilometrelik yolu bisikleti...

Sevgi ve kardeşlik için, Edirne'den Silopi'ye 1884 kilometre pedal çevirdi

Şırnak'lı olan ve İstanbul'da yaşayan Ramazan Değer, sevgi ve kardeşlik için Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'na kadar olan 1884 kilometrelik yolu bisikleti ile pedal çevirerek katetti.

Cizre ilçesi nüfusuna kayıtlı olmasına rağmen yaklaşık 30 yıldan beri İstanbul'da bir veteriner kliniğinde çalışan 51 yaşındaki Ramazan Değer, 16 yıldır bisikleti ile birçok memleketi dolaştı. Doğduğu memleketine sürekli bir özlem duyan evli ve 3 çocuk babası Değer, Edirne Kapıkule Sınır Kapısı ile Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı arasındaki 1884 kilometrelik yolu, bisikleti ile tamamlamak istedi. Kardeşlik ve sevgi amacıyla yola çıkan Değer, günde yaklaşık 12 saat yol alarak 1884 kilometrelik yolu 12 günde tamamlamayı başardı. Akşamları tesislerde dinlenen, gündüzleri ise ihtiyaç molası için duraklayan Değer'e maddi destek ise, Cizrespor Kulübü Başkanı Salih Sefinç'ten geldi. Yolculuk boyunca rampalar dışında pek zorlanmadığını belirten Değer, 10 defa lastiğinin patladığını ve zorlu yolculuğunu 12 günde tamamladığını söyledi.

Habur Sınır Kapısı'na geldiği sırada alkışlar ile karşılanan Değer, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen şoför ve yolcuların ilgisiyle karşılandı. Burada konuşan Ramazan Değer, Edirne Kapı Kuleden Habur'a kadar 2 bin kilometrelik hedefim 12 gündü. 12 gündür yoldaydım, Habur sınır kapısına kavuştum. Beni destekleyen Cizrespor başkanımız, Cizrespor, Cizre halkı, Silopi halkı, Şırnak halkı, herkese çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Amacım, sınırdan sınıra 2 bin kilometre kardeşlik ve sevgi için pedal çevirmekti. Hedefime ulaştım. 12 gündür yoldaydım bugün hedefime kavuştum. Habur sınır kapısına geldim. Yolda çok rampalar gördüm ve ayriyeten lastiğim 10 kere patladı. Şoförlere ve kaptanlara bir tavsiyem var. Yola uykusuz çıkmasınlar. Çoğu arabaları görüyordum, salana salana gidiyordu. En büyük yaşadığım zorluk benim lastiklerim patladığı zamanlar oldu. Bunun dışında zaten tecrübeli olduğum için bisikletle ilgili fazla bir sıkıntı yaşamadım dedi.

Şırnak Sevgi ve Kardeşlik İçin, Edirne'den Silopi'ye 1884 Kilometre Pedal Çevirdi

YORUMLAR

Son Dakika

Kan donduran olay! Bir baba, önce 7 yaşındaki kızını sonra kendisini astı Bursa'da yavru kedi, işkence edilerek öldürüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maskeyi çenesinin altına takanlara uyarı: Yanlış yapıyorsunuz Son Dakika: Türkiye'de 9 Ağustos günü koronavirüs nedeniyle 15 kişi vefat etti, 1182 yeni vaka tespit edildi Muhabirin sorusu ABD Başkanı Trump'ı kızdırdı! Kürsüyü terk etti Domuz, yaşlı adamın iç çamaşırını çalınca ortaya komik görüntüler çıktı Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, vaka artışı konusunda 4 ilimizi uyardı Beyrut patlamasında ortaya çıkan yeni görüntüler yürekleri ağızlara getirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli üretim olan dünyanın ilk lastikli ve elektrikli ekskavatörünü test etti Karı koca arasındaki kavgaya aileler de karışınca kan döküldü: 2 ölü, 1 yaralı Fenerbahçe, Doğukan Sinik için Antalyaspor'a resmi teklif yapacak Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Muharrem İnce'nin alacağı maksimum ve minimum oy oranlarını paylaştı Welinton, Beşiktaş'a imza atmak için İstanbul'a geldi Sözleşmesi sona eren Willian, Chelsea'ye veda etti Yol kenarında bulunan 7 cansız bedenin üzerinde çok sayıda kurşuna rastlanıldı