Şırnak'ta "Gençlik ve Huzur Festivali" - Son Dakika

Şırnak'ta "Gençlik ve Huzur Festivali"

26.09.2019 15:39
Şırnak'ta "Gençlik ve Huzur Festivali"

Şırnak'ta, Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının katkılarıyla organize edilen "Uludere Gençlik ve Huzur Festivali" yarın başlayacak.

Şırnak'ta, Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının katkılarıyla organize edilen "Uludere Gençlik ve Huzur Festivali" yarın başlayacak.

Valilik ve Uludere Belediyesince düzenlenen, Kato Dağı eteklerindeki İnceler köyü meydanında gerçekleştirilecek festival, 3 gün sürecek.

Festivalde, sanatçı Cengiz Ateş, Manuş Baba, Yusuf Güney ile yerel sanatçılar sahne alacak. Bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalde, gece kamp ateşleri yakılacak.

Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festival için son hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Festivali kardeşliğin paylaşılması açısından çok önemsediklerini belirten Ürek, şöyle devam etti:

"Bütün gençlerimiz başımızın tacıdır. Memleketin huzuru, refahı ve kalkınması için her şeyi yapmaya çalışan neferleriz. Gençlerimiz gelip eğlensin, müzikle beraber dostluk çayını da içsin. Memleketin bu saatten sonra da her zaman huzurla anılacağı bir ortamı tüm Türkiye'ye göstersinler."

Festivalde kentin halı ve el işlemeleri gibi yöresel ürünlerinin de sergileneceğini ifade eden Ürek, gece yakılacak kamp ateşleriyle, bölgenin huzur ve kardeşliğini pekiştirmek istediklerini kaydetti.

YORUMLAR
500
LAVANTA BAHÇESİNDE RESİM YAPARAK SUSUZLUĞA DİKKAT ÇEKİLDİ LAVANTA BAHÇESİNDE RESİM YAPARAK SUSUZLUĞA DİKKAT ÇEKİLDİ Şırnaklılar huzura kavuşan Irak sınırındaki Evil Kanyonu'nda serinliyor Şırnaklılar huzura kavuşan Irak sınırındaki Evil Kanyonu'nda serinliyor Didim beyaz perdede Didim beyaz perdede
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta 'Gençlik ve Huzur Festivali' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement