Şırnak'ta Görevli Elektrik Arıza Servisi Elemanları Greve Gitti - Son Dakika

Şırnak'ta Görevli Elektrik Arıza Servisi Elemanları Greve Gitti

15.08.2013 16:13
Şırnak'ta Görevli Elektrik Arıza Servisi Elemanları Greve Gitti

Merkez Gündoğdu Mahallesi'nde bulunan Elektrik Arıza Servisi binası önünde toplanarak pense ve kontrol kalemlerini yere bırakan 30 işçi, haksızlığa uğradıklarını belirterek iş bırakma eylemine başladı.

Merkez Gündoğdu Mahallesi'nde bulunan Elektrik Arıza Servisi binası önünde toplanarak pense ve kontrol kalemlerini yere bırakan 30 işçi, haksızlığa uğradıklarını belirterek iş bırakma eylemine başladı. Binaya, Bu iş yerinde grev var, Taşeron işçileri köle değildir yazılı pankartları asan işçiler, talepleri yerine gelinceye kadar greve devam edeceklerini söyledi.

İşçiler adına konuşan Nevzat Uysal, 1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile özelleşen DEDAŞ, Exsim Holding bünyesine girmiştir. Bizler Kılıçbey GAP Elektrik bünyesinde çalışan Arıza Onarım Bakım elemanlarıyız. Özelleşme sürecinden bu yana yapılan adaletsizlikler, haksızlıklar ve zulüm karşısında tek yürek olmaya karar verdik. Bizler işçiyiz ve her gün ölüme biraz daha yakınız. Sabahları evlerimizden çıktığımızda çocuklarımızla, eşimizle vedalaşarak çıkıyoruz. Çünkü çalıştığımız, işimiz riskli bir iştir. Ölümle burun buruna olan biz taşeron işçileriyiz, köle değiliz. Özelleşme sonrası maaşlarımızda kesintiler yapıldı. Sosyal ve sendikal haklarımız ellerimizden alındı. Aile ve çocuk ücretlerini de kestiler. Bu haklarımız geri verilenceye kadar grevimiz devam edecektir dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta Görevli Elektrik Arıza Servisi Elemanları Greve Gitti - Son Dakika


Advertisement