Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü - Son Dakika

Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü

05.01.2012 14:09
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü, System.String[]

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde polislerin sık sık devriye görevi yürüttüğü caddede uzaktan kumandalı bomba bulundu.

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde polislerin sık sık devriye görevi yürüttüğü Orhan Doğan Caddesi üzerinde kanalizasyon borusuna tuzaklanmış uzaktan kumandalı bomba bulundu. Yaklaşık 30 kilo olduğu belirtilen bomba, uzmanlar tarafından etkisiz hale getirildi. Yetkililer, tahrip gücü çok yüksek olan bombanın patlatılması halinde facia yaşanabileceğini söyledi.

Bugün sabah saatlerinde İdil İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, Orhan Doğan Caddesi'nden geçen kanalizasyon borusu içine bomba konulduğu ihbarı yapıldı. Polislerin sık sık devriye gezdiği caddedeki bomba ihbarı üzerine polis ve asker alarma geçti. Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatılırken, çevredeki evler boşaltılıp, Cizre İlçesi'nden bomba uzmanı ekipler istendi. Asker ve polis sıkı önlemler alırken, bölgeye frekans karıştırıcı Jammer'li araçlar yerleştirildi.

Daha sonra belediyeden getirilen bir kepçe eşliğinde yerin altından geçen ve içi boş olan borular çıkarılmaya başlandı. Her iki tarafı taşlarla kapatılmış olan kanalizasyon borusu içinde iki ayrı yağ tenekesi içine 15'er kilo olarak tuzaklanmış yaklaşık 30 kilo bomba bulundu. Uzaktan kumandalı plastik patlayıcının amanyumnitrat ile desteklendiği ve infilak ettiği sırada tahrip gücünün artması için de borunun her iki tarafından taşlarla sıkıştırıldığı belirlendi.

Bomba uzmanı polisler, yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından bombayı olay yerinde etkisiz hale getirdi. Yetkililer, tahrip gücü çok yüksek olan bombanın patlatılması halinde bir facia yaşanabileceğini söyledi. Güvenlik güçleri, bombayı koyanları yakalamak için başlattığı geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.

Şırnak/ İdil

Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü
Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta Polis Faciadan Döndü - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici