Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Şırnak'ta Vatandaşlar Terör Örgütü PKK'ya Tepkili - Son Dakika

Şırnak'ta Vatandaşlar Terör Örgütü PKK'ya Tepkili

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasıyla evlerine dönen ve PKK'lı teröristlerin kentte oluşturduğu tahribatı gören vatandaşlar, teröre tepkisini dile getirdi.

Şırnak\'ta Vatandaşlar Terör Örgütü PKK\'ya Tepkili
14.11.2016 - 15:55,

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasıyla evlerine dönen ve PKK'lı teröristlerin kentte oluşturduğu tahribatı gören vatandaşlar, teröre tepkisini dile getirdi.

Teröristlerce kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, patlayıcıların imha edilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 14 Mart'tan itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının saat 05.00 ile 22.00 arasında kaldırılması üzerine vatandaşların kente dönüşü sürüyor.

Terör örgütü mensuplarının saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek yakınlarının yanına veya kiraladıkları evlere sığınmak zorunda kalan, büyük özlem duydukları Şırnak'a 246 gün sonra dönen vatandaşlar, terörün tahrip ettiği ev ve iş yerlerini gördüklerinde büyük üzüntü yaşadı.

Vatandaşlar mağduriyetlerine neden olan PKK'lı teröristlere tepki gösterdi.

"Allah sebep olanların belasını versin"

Yeni Mahalledeki evi, teröristlerin kazdığı çukurlara tuzakladığı patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu hasar gören Rauf Yürek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla evlerine döndüklerini söyledi.

Daha önce emniyetten aldığı izinle hasar gören evini kontrol etmek için kente geldiğini ifade eden Yürek, yasağın sona ermesi ile kente gelen vatandaşların yaralarını sarmaya çalıştığını belirtti.

Yürek, her şeyin zamanla düzene gireceğine inandıklarını dile getirerek, "Hasar gören evimizin onarımını yapıyoruz. Hayat devam edecek. Allah sebep olanların belasını versin. Mağdur olan insanlarımız çok. Allah herkese yardımcı olsun. Bundan sonra devlet sahip çıkarsa buraların eski halinden çok daha güzel olacağına inanıyoruz." diye konuştu.

"İnşallah güzel günler göreceğiz"

Kente dönen esnaf Sinan Yeşilbaş, yaraların sarılması için el birliği ile çalışmaya başladıklarını belirtti.

Yeşilbaş, teröristlerin saldırıları nedeniyle birçok iş yerinin kullanılamaz hale geldiğine işaret ederek, az hasar gören iş yerini temizlemeye başladığını aktardı.

Yasağın sona ermesinin ardından kente gelip iş yerini açtığını anlatan Yeşilbaş, "İnşallah güzel günler göreceğiz. Umutluyuz. Kente dönen herkes evi ya da iş yeri ile meşgul." dedi.

"PKK hiç bir zaman Kürtleri temsil edemedi"

Terör saldırılarından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ahmet Tatar, teröristlerin en fazla Kürtlere zarar verdiğini kaydetti.

"Terör örgütü PKK hiç bir zaman Kürtleri temsil edemedi. PKK Kürtlere 40 yıldır zarardan başka hiçbir şey vermedi, bugün yaşanan acıları bize defalarca yaşattı." diyen Tatar, yaşanan olayların son bulmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta Vatandaşlar Terör Örgütü PKK'ya Tepkili - Son Dakika


Advertisement