Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda - Son Dakika

Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda

28.01.2022 12:14

Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda Şırnak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yaban hayatını gözlemlemek için belli noktalara yerleştirilen fotokapanlara kurt, ayı, tavşan, çkal, tilki, ceylan, domuz, geyik, dağ keçisi ve kuşlar yansıdı.

Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda

ŞIRNAK - Şırnak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yaban hayatını gözlemlemek için belli noktalara yerleştirilen fotokapanlara kurt, ayı, tavşan, çkal, tilki, ceylan, domuz, geyik, dağ keçisi ve kuşlar yansıdı.

Fotokapanlara yansıyan görüntüler yaban hayatındaki çeşitliliği gözler önüne sererken, yaban hayvanları renkli görüntüler oluşturdu. Kurt, ayı, tavşan, çkal, tilki, ceylan, domuz, geyik, dağ keçisi ve kuşların Şırnak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğaya bırakılan yemlerden faydalanma anları fotokapana takıldı.

Şırnak'ta, doğal yaşamın kontrol altına alınması amacıyla dağlık ve ormanlık alanlara yerleştirilen fotokapanlar, kurttan ayıya, tilkiden domuza çok sayıda yaban hayvanını kayda alırken kaçak avcıların yakalanmasında da önemli rol oynadı.

Şırnak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Orhan Kalay, yapmış oldukları yemleme çalışmalarına yaban hayvanları gelip, gelmediğini, yemlerden faydalanması amacıyla fotokapan yerleştirdiklerini söyledi. Amaçlarının yaban hayvanlarının yemleri tüketip, tüketmediğini tespit etmek olduğunu ifade eden Kalay, "Fotokapan kurduğumuz bölgede ne tür yaban hayvanlarımız var. Kurulan bölgelerde ne tür hayvanın ve bunun çeşitliliğini de öğrenmektir" dedi.

Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda
Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda
Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda
Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda

YORUMLAR
500
Cizre'de Hemşireler Haftası kutlandı Cizre'de Hemşireler Haftası kutlandı Şırnak'ın İlk Uluslararası Tenis Turnuvası Cudi Cup Başladı Şırnak'ın İlk Uluslararası Tenis Turnuvası Cudi Cup Başladı Mersin'e atanan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan'dan veda ziyaretleri Mersin'e atanan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan'dan veda ziyaretleri
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta yaban hayatı fotokapanda - Son Dakika


Advertisement