Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış - Son Dakika

Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış

09.11.2015 07:51
Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış, System.String[]

Mine Kırıkkanat, Önder'in "Türkler ve Kürtlerin ortak genleri y..…lık" dediğini iddia etmişti. Sırrı Süreyya Önder'den cevap gecikmedi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın kendisine atfederek köşesinde yer verdiği "Türklerle Kürtlerin ortak genleri y..…lık" dediği iddiasını yanıtladı. Önder, "Kırıkkanat'ın sözlerindeki ironiyi anlamadığını, saçmaladığını" savundu. Mine Kırıkkanat, Sırrı Süreyya Önder'in bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Kırıkkanat, "Sırrı Süreyya, dürüst ol. Bir kez olsun dürüst... Tanığım var. İroni mironi... Bal gibi söyledi. Bizi de epeyce güldürdü. Çünkü dinleyen iki kişiydik" dedi.

"ORTAK GENLERİ Y.....LIK"

Mine Kırıkkanat, Cumhuriyet'teki köşesinde "Amerikan koridoru" başlığıyla yayınladığı yazısında Sırrı Süreyya Önder'den alıntı yaparak HDP'yi eleştirdi. Kırıkkanat, köşesinin "G Noktası" alt başlığıyla çıkan bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Henüz milletvekili olmadığı yıllarda bir gün, Sırrı Süreyya Önder'e sormuştum: "Türklerle Kürtler ayrılır mı?"

"Cık," yapmıştı. "Ortak genleri y..…lık. Ayrılamazlar!"

Bir Cihangir kahvesinde, masada üç kişiydik. Yani sohbetin tanığı da var. Çok gülmüştüm.

HDP'nin "Seni başkan yaptırmayacağız" kararlılığından "Meksika/ABD usulü başkan yaptırabiliriz"e ne kadar rahat ve çabuk geçtiğine bakılırsa; Sırrı Süreyya hiç olmazsa genetik teşhiste yanılmamış!"

ÖNDER'DEN AÇIKLAMA: SAÇMALAMIŞ

Sırrı Süreyya Önder, Mine Kırıkkanat'ın yazısında geçen görüşme ve ifadeler için, "Büyük ihtimalle çok eski dönemlerde gerçekleşen bir görüşmeden bahsetmiş. Ancak saçmalamış. Oradaki ironiyi anlamamış" ifadesini kullandı.

Mine Kırıkkanat, Sırrı Süreyya Önder'in bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Kırıkkanat, "Sırrı Süreyya, dürüst ol. Bir kez olsun dürüst... Tanığım var. İroni mironi... Bal gibi söyledi. Bizi de epeyce güldürdü. Çünkü dinleyen iki kişiydik" dedi.

Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış
Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış

Son Dakika Güncel Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış - Son Dakika


YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi