Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada - Son Dakika

Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada

07.03.2016 11:16
Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada, System.String[]

Avcılar Belediyesi tarafından açılan Yunan dansı Sirtaki'nin öğretildiği kursa 1500 kişi başvuruda bulundu.

Yunan dansı Sirtaki'yi öğrenmek için Avcılar'da ücretsiz açılan kursa 1500 kişi başvurdu.

GÖÇMEN AİLELER ETKİLİ OLDU

Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi tarafından açılan kurslardan en fazla ilgiyi gören dallardan biri sirtaki oldu. Bunda da yıllar önce Bulgaristan veya Yunanistan'dan Avcılar'a göç eden ailelerin sayıca fazla olmasının etkili olduğu bildirildi.

KURS ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Kursun beklenilenden büyük ilgi gördüğünü anlatan eğitmen Haydar Yıldız, sirtakinin çok zor bir dans olmadığını belirtti. Yıldız şunları söyledi:

"Yan yana, omuz omuza yapılıyor. Zaten Türk danslarına da çok yakın. Biraz zeybek, Kırklareli, Üsküp yörelerine de yakın. 1500'e yakın başvuru oldu. 3 aylık kurslarla bunu eritmeye çalışıyoruz. Bu kurs dışarıda ayda 180 TL'ye veriliyor. Burada ücretsiz. Dışarıda verdiğimiz eğitimin aynısını veriyoruz."

KURSİYERLERİN ÇOĞU KADIN VE GENÇ

Ücretsiz olarak haftada bir gün verilen kursa katılmak üzere işlerinden veya evlerinden gelen çoğunluğu kadın ve genç kızların kurstan önce koridorda çalışmaya başladığı görüldü.

"HAYRANLIKLA İZLİYORDUM"

Yunan müziği veya Candan Erçetin'in 'Bahar' isimli şarkısı eşliğinde 1 saat sirtakinin inceliğini öğrenmeye çalışan Batı Trakya göçmeni Zeynep Melis Mutlu, 'Yunan gecelerine katılıyorduk, arkadaşlarımı hayranlıkla izlediğim halde ben oynayamıyordum. Artık ben de Sirtaki oynayabileceğim" dedi.

Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada
Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada
Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada
Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada
Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sirtaki Öğrenmek İçin 1500 Kişi Sırada - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı