Şişli'de Çaltı İddialı: Kırk Haramilerin 15 Yıllık Saltanatına Son Vereceğiz - Son Dakika

Şişli'de Çaltı İddialı: Kırk Haramilerin 15 Yıllık Saltanatına Son Vereceğiz

04.08.2013 10:53
Şişli'de Çaltı İddialı: Kırk Haramilerin 15 Yıllık Saltanatına Son Vereceğiz

CHP Şişli Belediye Meclis Üyesi Dursun Çaltı, İstanbul Şişli İlçe Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı CHP Şişli Belediye Meclis Üyesi Dursun Çaltı, İstanbul Şişli İlçe Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı.

CHP Şişli Belediye Meclis Üyesi Dursun Çaltı, İstanbul Şişli İlçe Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı CHP Şişli Belediye Meclis Üyesi Dursun Çaltı, İstanbul Şişli İlçe Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı. Çaltı, "Jül Sezar atıyla Rubicon Nehri'ni geçerek kendi gücünü nasıl ispatladıysa biz de Şişli'de "kırk haramiler'in 15 yıllık saltanatına son vereceğiz" dedi.

Çaltı yaptığı açıklamada, doğma büyüme Şişlili olduğunu ifade ederek, 18 yaşından beri de CHP üyesi olduğunu belirtti. CHP'nin bütün kademelerinde çalıştığını ifade eden Çaltı, siyasi yaşamı boyunca yolsuzluklara, haksızlıklara karşı duran birisi olduğunu kaydetti. Çaltı, Mecidiyeköy'deki 60 dönümlük Ali Sami Yen ve Likör arsasının bulunduğu yerin halka açık yeşil alan ve olası bir İstanbul depreminde toplanma merkezi olması için halkı ve sivil toplum kuruluşlarını örgütleyerek geniş katılımlı yürüyüşler düzenlediklerini ve sonrasında da zorlu bir hukuk mücadelesi başlattıklarını anımsattı. Şişli'yle ilgili 41 projesi olduğunu kaydeden Çaltı, bu yola "örgüt emekçisi" isimlerle birlikte çıktığını vurguladı.

Şişli'nin makus bir talihi olduğunu ifade eden Çaltı, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar belediye başkanı olanların büyük bir bölümü maalesef burayı talan ettiler. Şişli konumu itibariyle 81 ilin 69'undan nüfus olarak büyük. Ayrıca vergi sıralaması bakımından 500 büyük firmanın 420 tanesinin Şişli'de genel müdürlüğü, bölge müdürlüğü gibi bir biçimde irtibatlı yeri var. GSMH'nin (Gayri Safi Milli Hasıla) yüzde 5'ini üreten, tam bir finans merkezi. Ancak bir makus talih olarak, gelen geçen burada parsel bazında yapılan plan değişiklikleriyle, yani kişiyi zengin etme mantığıyla adeta imar soygunu yaparak, Şişli İlçesini son dönemde bir beton yığınına çevirdiler. Bizim iddiamız bu güzelim Şişliyi yeni baştan yaşanabilir, kent merkezli bir ilçe haline getirmek.

M.Ö. 49 yılında Jül Sezar siyasal iktidarı elinde bulunduran egemen güce karşı, atıyla Rubicon Nehri'ni geçerek kendi gücünü nasıl ispatladıysa biz de Şişli'de "kırk haramilerin' 15 yıllık saltanatına son vereceğiz." - Ankara

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan adaylık sözleri: 6'lı masadan çıkması gerektiği kanaatindeyiz Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan adaylık sözleri: 6'lı masadan çıkması gerektiği kanaatindeyiz Volkan Demirel'in tescilli güzel eşi Zeynep Sever'den dikkat çeken pozlar Volkan Demirel'in tescilli güzel eşi Zeynep Sever'den dikkat çeken pozlar İsveç'in Türkiye'ye iade edeceği kişinin Okan Kale olduğu öğrenildi İsveç'in Türkiye'ye iade edeceği kişinin Okan Kale olduğu öğrenildi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Şişli'de Çaltı İddialı: Kırk Haramilerin 15 Yıllık Saltanatına Son Vereceğiz - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement