Şişli'deki alışveriş merkezinde LGBT tuvaleti büyük dikkat çekti - Son Dakika

Şişli'deki alışveriş merkezinde LGBT tuvaleti büyük dikkat çekti

Son Güncelleme: 09.06.2023 08:35

Şişli'deki Kanyon Alışveriş Merkezi'nde LGBT'liler için ayrı bir tuvalet açıldı. Tuvaletin kapısında erkek, kadın sembolleri ve LGBT sembolü olan gökkuşağı yer aldı. Skandal cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul Şişli'de bulunan Kanyon Alışveriş Merkezi'nde aşçılık eğitimi verilen bir restoranın olduğu kısımda LGBT'liler için tuvalet açıldı.

VATANDAŞ KAMERAYA ALDI

Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde erkek, kadın ve engelliler için tuvaletlerin olduğu koridorda LGBT'liler için ayrıca başka bir tuvalet olduğu görüldü.

Şişli'deki Alışveriş Merkezinde LGBT Skandalı

HEM KADIN HEM DE ERKEK SEMBOLÜ VAR

Tuvaletin kapısında hem erkek hem de kadın sembollerine yer verilirken, bu sembollerin altında da LGBT'lilere ait gökkuşağının bulunduğu görüntülere yansıdı.

"BÜYÜK DÜŞÜN" YAZISI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan tuvaletin içinde ise İngilizce olarak "büyük düşün" yazdığı görüldü.

"GÖRSEL ÖĞELER FARKLI ALGILARA NEDEN OLDU"

Öte yandan çıkan haberlerin ardından restorandan açıklama geldi. Metinde şu ifadeler yer aldı: "Saygıdeğer kamuoyu ve değerli basın mensupları; Kiracısı olduğumuz Kanyon AVM'de bulunan USLA restoranımızdaki görsel öğeler istemediğimiz farklı algılara neden olmuş ve haberleştirilmiştir. Diğer tuvaletlerin yoğun olduğu zamanda ortak kullanım için tasarlanan alanlarımız, bu sebeple yeniden düzenlenmiştir. Yanlış anlaşılmadan dolayı üzüntülerimizi paylaşırız."

İstanbul'da bir AVM'de LGBT'lilere özel tuvalet açıldı! Herkesin gözü içerideki yazıya ilişiyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şişli'deki alışveriş merkezinde LGBT tuvaleti büyük dikkat çekti - Son Dakika


Advertisement