Son Dakika Haberleri: Şivan Perwer: BDP Beni Görmezden Geldi

Şivan Perwer: BDP Beni Görmezden Geldi

4 yıl önce

Kürt Sanatçı Şivan Perwer, konuk olduğu programda Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi.

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyarbakır'da görüştüğü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı  Mesud Barzani'nin daveti üzerine 38 yıl aradan sonra  Türkiye'ye gelen  Şivan Perwer,  Habertürk ekranlarında  Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı.

"BDP BANA DEĞER VERMEDİ"

38 yıl sonra  Türkiye'ye gelen   Şivan Perwer, BDP'nin tutumunu eleştirdi. Barzani'ye verilen değerin kendisine verilmediğini belirten Perwer, "Siz Newroz bilmezken ben Newroz için çalıştım. Beni  Şivan Perwer olarak ülkeme çağırın geleyim, halkımla biraz ağlayayım. Siz çocuktunuz ben bu ülkeden çıktım. Siz benim tarihimi bilmezsiniz. Barzani'ye değer verdiler, beni görmezden geldiler. Bir tek  Leyla Zana beni kucakladı, "hoşgeldin canım kardeşim" dedi. Leyla'nın yüreği kimseye benzemez." dedi.

BDP'Lİ VEKİL ELEŞTİRMİŞTİ

Şivan Perwer'in Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan ile Diyarbakır'daki açılış törenine katılmasını eleştiren BDP  Van  Milletvekili Özdal Üçer, "Biz Şivan'ı Perwer olarak beklerdik. Ama o, 'Perver değil paraver' olarak geldi" şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

PERWER: BÖYLE ADAMLARI SEÇMESİNLER

İsim vermeden Üçer'in eleştirisine de yanıt veren Perwer şu ifadeleri kullandı: "Ya ben geleceğim ya ölüm. Siz sevdiğiniz zaman ben geleceğim. O van milletvekilinin dediği gibi para almamışım. Ben hayatımda para için bir şey yapmadım. Çok ayıp bunlar. Böyle adamları ne parlementoya ne de belediyeye seçmesinler. Demogojistleri seçmesinler."

KILIÇDAROĞLU'NA YANIT

CHP lideri  Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt veren Perwer " Tayyip Erdoğan "benim Kürt kardeşim" diyor.  Kılıçdaroğlu Dersimli bir Kürt olduğu halde bir kere ben Kürdüm demedi. Korkuyor söylemeye. Ben Kürtlerin sosyo kültürel sorunlarını anlatırken  Kılıçdaroğlu neredeydi?" şeklinde konuştu.FETÖ'den İhraç Edilen Eski Komiser Yardımcısı Yüzlerce Kaçak Telefonla Yakalandı Bayrampaşa'da Yunus Ekipleri Bariyerlere Çarptı: 2 Polis Şehit Oldu
Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü