Şivan Perwer, Kürtler İçin BM'den Yardım İstedi - Son Dakika

Şivan Perwer, Kürtler İçin BM'den Yardım İstedi

18.10.2014 17:16
Şivan Perwer, Kürtler İçin BM'den Yardım İstedi, System.String[]

Şivan Perwer ve bir grup Kürt sanatçı, Suriye'nin Kobani ilçesi ve Irak'ın Sincar bölgesinin IŞİD'in saldırılarından korunması için BM'nin devreye girmesini talep etti.

Şivan Perwer ve bir grup Kürt sanatçıdan oluşan heyet, Suriye'nin Kobani ilçesiyle (Ayn el Arap), Irak'ın Sincar bölgesinin terör örgütü IŞİD'in saldırılarından korunması için Birleşmiş Milletler'in (BM) devreye girmesini istedi.

"KÜRTLERE SAHİP ÇIKMALI"

Iraklı Kürt sanatçılarla BM'nin Erbil'deki ofisi önüne bir araya gelen Perwer, yaptığı açıklamada, BM'nin, diğer milletler gibi Kürtlerin de örgütü olduğunu belirterek, "BM'nin, bizi de temsil etmesini istiyoruz. Onun için buraya geldik. Amacımız protesto değildir. Birleşmiş Milletler, savaş mağduru Kürtlere sahip çıkmalı ve Kürtlerin haklarını korumalıdır" dedi

"HERKES SAVAŞA DUR DEMELİ"

Perwer, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise savaşların hiçbir zaman iyilik getirmediğini, her zaman kötülük ve yıkıma neden olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bütün halkların barışa ve özgürlüğe ihtiyacı var. Ortadoğu'nun sahip olduğu zengin yer altı ve yer üstü kaynakları herkese yeter. Artık herkes, bu savaşlara dur demelidir. Özellikle Kürt halkı her yerde, her zaman savaşla karşı karşıya. IŞİD, şu anda bütün dünyayı tedirgin eden bir beladır. Kürt halkı, cephede bu belaya karşı savaşıyor. Onun için herkes, Kürt halkına yardımcı olmalıdır."

"ULUSLARARASI GÜÇLER GEREKENİ YAPMALI"

Perwer'den sonra diğer Kürt sanatçıları da söz alarak Suriye ve Iraklı Kürtlerin, maruz kaldığı terör saldırılarının önlenmesi için uluslararası güçlerin gerekeni yapmasını talep etti. Perwer ve sanatçılar, zaman zaman şarkılar söyleyerek eylemlere renk kattı.

TALEPLERİNİ BM TEMSİLCİSİNE İLETTİLER

Etkinlikten sonra Kürt sanatçıların taleplerini içeren mektup, BM yetkililerine teslim edildi. Mektupta, "Kobani'nin düşmesi ve burada bir katliam yaşanması durumunda, bunun sorumlusunun BM, NATO ve diğer uluslararası güçleri olacağı" ifade edildi.

Şivan Perwer, Kürtler İçin BM'den Yardım İstedi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şivan Perwer, Kürtler İçin BM'den Yardım İstedi - Son Dakika


Son Dakika

Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'ten saldırılarla ilgili yorum: Üç yumruk için ortalığı ayağa kaldırıyorlar Kırmızı listede bulunan Arap tavşanı Şırnak'ta görüntülendi Kar yağışı İstanbul'a 10 günlük su kazandırdı! Barajlardaki doluluk oranı yüzde 30 seviyesine çıktı Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Samsung Genel Müdür Yardımcısı 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi