Son Dakika Haberleri: Sivas 19 Mayıs'ta, 81 İl ve 19 Ülkede 'Atabarı' Oyananacak

Sivas 19 Mayıs'ta, 81 İl ve 19 Ülkede 'Atabarı' Oyananacak

5 gün önce

19 Mayıs'ta, 81 il ve 19 ülkede 'Atabarı' oyananacakKültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikle 19 Mayıs'ta saat 19.19'da 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak 'Atabarı' oynanacak.

19 Mayıs'ta, 81 il ve 19 ülkede 'Atabarı' oyananacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikle 19 Mayıs'ta saat 19.19'da 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak 'Atabarı' oynanacak. Milli Mücadele Hareketi'nin yıldönümü nedeniyle 19 Mayıs'ta 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak şehir meydanlarında 'Atabrı' oyunu oynanacak. Türkiye Halk Oyuncuları Birlik Platormu Sivas Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Ziya Soybayraktar, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonunda basın mensuplarına proje hakkında bilgi verdi. Soybayraktar yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bütün dünya uluslarına örnek teşkil eden kurtuluş destanının 100'üncü yılında büyük lider ve dünyanın her yerinde mazlum milletlerin örnek aldığı, milli kahramanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismine atfedilmiş "Atabarı" oyunu ile simgelenen "Dünya Atabarı Oynuyor" projesi ile Türk kurtuluş mücadelesine farkındalık oluşturacaktır." dedi. Soybayraktar, etkinlik kapsamında Pazar günü Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenecek olan Atabarı oyununa tüm Sivas halkını davet etti.
Sivas 19 Mayıs'ta, 81 İl ve 19 Ülkede 'Atabarı' Oyananacak
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:41 Kaynak: DHAYeni Askerlik Sisteminde Bedelli Ücreti Ne Kadar Olacak? İşte Tüm Merak Edilenler TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye ile ABD Arasında Serbest Ticaret Anlaşması İmzalanmalı 16 Yaşındaki Çocuk Anne, 7 Aylık Bebeğini Boğarak Öldürdü AK Parti Sözcüsü Çelik, "MİT Başkanı Esad ile Görüştü mü?" Sorusuna Yanıt Verdi