Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağında düzenleme yapılıyor - Son Dakika

Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağında düzenleme yapılıyor

18.08.2021 15:01
Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağında düzenleme yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde yaptığı kavşak düzenleme ve kavşaklardaki peyzaj düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Trafik yoğunluğunu azami seviyeye indirerek güvenliğin sağlanması noktasında yaptığı çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağı diye tabir edilen kavşakta düzenleme çalışmaları yapıyor. Kavşakta yapılan yol düzenleme çalışmalarıyla birlikte ekipler peyzaj çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, " Geçtiğimiz yıldan itibaren 22 tane kavşak düzenlemesi yaptık. Çöşnük Kavşağında yaptığımız çalışmalarımızı tamamladık. Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağı diye adlandırdığımız kavşağımızda ciddi bir tıkanma vardı. Bostanbaşı, Yakınca bölgesinde yoğun bir trafik olduğu için u dönüşü şeklinde yeni bir kavşak düzenlemesi yapıyoruz. Kavşakta yaptığımız çalışmalarımızı asfalt serim işlemlerini bitirdikten sonra tamamlayacağız" dedi.

Trafiğin daha sağlıklı ve güvenli seyretmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, " Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız Malatya'nın 13 ilçesinde 12 bin 300 km2'sinde yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Şuanda Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olan kırsal kesimlerde asfaltlanmadık yolumuz kalmadı. Kalan yollarımız da bir aylık dönem içerisinde bitirilir. Merkezde de yeni yolların yapılması, yeni kavşakların düzenlenmesi ve trafiğin daha sağlıklı ve güvenli seyretmesi gibi öncelikli olan konular var. Özellikle Sivas, Adıyaman ve Hekimhan kavşağı diye tabir ettiğimiz alanda ışıklara takılmadan u dönüşü yaparak tekrardan Bostanbaşı, Altınkayısı Bulvarı ve Mıhlıtut'a dönüş yapılacak. Diğer taraftan aynı şekilde u dönüşü ile Özsan Sanayi Sitesine dönüş yapılması sağlanacak. Yaptığımız düzenlemelerin başta Malatya'mıza ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR (2)
  • Metin Şimşek: Çevre yoluna ne gerek var o kadar peyzaj alanına yolu daraltmaktan başka bi işe yaramiyor Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Metin Şimşek: O kaldırım mühendisi daha önce sivtaydi buraya öyle bi kavşaklar yapmıştı akıl almaz bilrek yolu daraltip kavşağı futbol sahası kadar yapmış aynı mal gibi Malatya'da güngör caddesinde bi kavsak var içine. 1 futbol sahası yapılır inşallah hemen Malatya dan gider de o yollara birşey yapmadan mal Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Köylüler, yetkililerden yol ve su talep etti Köylüler, yetkililerden yol ve su talep etti
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sivas, Adıyaman ve Hekimhan Kavşağında düzenleme yapılıyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement