Sivas beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi, organlarıyla 3 kişiye umut oldu - Son Dakika

Sivas beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi, organlarıyla 3 kişiye umut oldu

4 ay önce

Beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi, organlarıyla 3 kişiye umut olduSivas'ta geçirdiği iş kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi Naci Yıldız'ın (53) organları, nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu.

Beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi, organlarıyla 3 kişiye umut oldu

Sivas'ta geçirdiği iş kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi Naci Yıldız'ın (53) organları, nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu.

Koyulhisar'da 14 Eylül günü yüksekten düşme sonucu ağır yaralanan ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümü'nde tedavi altına alınan inşaat işçisi Naci Yıldız'ın dün akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, Naci Yıldız'ın organlarını bağışlama kararı aldı. Türkiye Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi'nin koordinasyonunda, Malatya'dan gelen ekibin yaklaşık 3 saat süren operasyonunun ardından, Yıldız'ın karaciğer ve böbrekleri alındı. Karaciğeri nakil bekleyen hasta için Malatya'ya, böbrekleri ise Erzurum ile İstanbul'a gönderildi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Birimi'nde görevli Doktor Öğretim Üyesi Fatih Özdemir, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne ve bağışcı aileye böyle bir bağışta bulundukları için teşekkür ederiz. Allah sabırlar versin. Yaptıkları iş hayırlı bir iş oldu. Karaciğer, İnönü Üniversitesi'nde karaciğer bekleyen bir hastaya nakil edilecek. Böbrekler ise biri Erzurum'da diğeri İstanbul'da organ bekleyen hastalara nakil edilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz dedi.

Naci Yıldız'ın kardeşi Bahattin Yıldız ise, Can kaybetmişiz. Bazı insanlar duyarsız olur ama düşündük. Aileyi çağırdım, çocuklarına sordum. Ben de ağabeyi olarak bağışladım. Hiçbir aileden bir kuruş para temin etmemek şartıyla bağışladım. Takdiri ilahi buymuş, yapacak bir şey yok elimizden de bir şey gelmiyor dedi

Sivas beyin ölümü gerçekleşen inşaat işçisi, organlarıyla 3 kişiye umut oldu

Haber Yayın Tarihi: 25.09.2019 10:46 Kaynak: DHA



Son Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
Mahalle bakkalına giren iş insanı, vatandaşları sevince boğdu! İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü

Son Dakika Haberleri