Sivas Demokrasi Platformu'ndan '2 Temmuz' çağrısı - Son Dakika

Sivas Demokrasi Platformu'ndan '2 Temmuz' çağrısı

29.06.2019 17:02
Sivas Demokrasi Platformu'ndan '2 Temmuz' çağrısı, System.String[]

SİVAS Demokrasi Platformu, Madımak Olayları'nın 26'ncı yıl dönümünde barış ve kardeşlik içinde, hayatını kaybedenleri anacaklarını açıkladı.

SİVAS Demokrasi Platformu, Madımak Olayları'nın 26'ncı yıl dönümünde barış ve kardeşlik içinde, hayatını kaybedenleri anacaklarını açıkladı.

Madımak Olayları'nda, 2 Temmuz'da hayatını kaybedenler, düzenlenecek etkinliklerle anılacak. Hacı Bektaş Veli Anadolu ve Kültür Vakfı binasında, Sivas Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Emek Partisi İl Başkanı, Platform Dönem Sözcüsü Mustafa Yıldız, "2 Temmuz'da Madımak Olayları'nın 26'ncı yıl dönümünde kaybedilen canları unutmamak adına yine Madımak'ta olacağız. Bundan 26 yıl önce yüreklerine insan sevgisi, dillerinde barış türküleriyle ilimizde gerçekleştirilecek olan etkinliğe gelen yazarlarımız, ozanlarımız, şairlerimiz ve gençlerimiz insanlık düşmanı güçlerle öldürüldü. Onlar yıllar önce dillendirdikleri barış ve kardeşlik taleplerinin ne kadar haklı ve yerinde olduğunu ülkemizin de içinde bulunduğu Ortadoğu coğrafyasında yaşanılan acılara baktığınızda ne kadar haklı olduğunu yalın bir şekilde görmekteyiz" dedi.

Yıldız, bu yılda eski otel binası önünde anma etkinliğinin gerçekleştirileceğini belirterek katılım çağrısı yaptı.

- Sivas
Sivas Demokrasi Platformu'ndan '2 Temmuz' çağrısı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas Demokrasi Platformu'ndan '2 Temmuz' çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş İki kişinin intiharına şahit olan Lee Ryan'ın trajik anısı: Genç yaşta öleceğimi düşündüm Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Beşiktaş'ta başörtülü öğretmeni darbeden saldırgana 2 bin TL para cezası kesildi Uydudan çekilen fotoğraflardan Afrika fillerini saydılar Cani adam, 17 yaşındaki sevgilisini öldürüp başını annesinin bahçesine attı Tehdit büyüyor! Çekirgeler bu kez Kenya'nın 15 ilçesini istila etti İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...