Sivas İhh'dan Çocuklara Hediye - Son Dakika

Sivas İhh'dan Çocuklara Hediye

3 yıl önce

Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH), 200 yetim çocuğu hediyelerle sevindirdi.

Sivas İhh'dan Çocuklara Hediye, System.String[]

Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH), 200 yetim çocuğu hediyelerle sevindirdi.


Sivas İHH tarafından düzenlenen Yetim Dayanışma Günü etkinliği, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin'in katılımıyla yapıldı.


Bilgin, programda yaptığı konuşmada, yetimleri korumak ve gözetmenin görevleri olduğunu söyledi.


İHH'nin dünyanın 135 ülkesinde farklı alanlarda mazlumlara, düşkünlere ve yetimlere yardım elini uzattığını aktaran Bilgin, "Bu toplantının amacı da yetime sahip çıkılması noktasında bir farkındalık oluşturmaktadır. Bu noktada İHH ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının yaptığı bu anlamlı etkinlikler destekleyeceğiz ve desteklemek de zorundayız." diye konuştu.


Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın da organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Sivas Belediyesi olarak özellikle yetimler konusunda çok hassas. Yetimler konusundaki bizden istenen tüm talepler yerine getirilecektir. Hiçbir talepleri geri çevrilmeyecektir, şu ana kadar geri çevrilmediği gibi." ifadelerini kullandı.


AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin ise yetime yardım etmenin bir farzı yerine getirmek olduğunu belirterek, şunları kaydeti:


"Yetim bizim kültürümüzde çok önemli bir kavramdır. Yetimi her zaman kendi evladımızdan ileri tutup onların geleceğini hazırlamakla mükellefiz. AK Parti iktidarı olarak 15 yıldır sürekli yetimlerle beraberiz, onlar için birçok proje ve program yaptık. İHH'da bu anlamda çalışmalar yapıyor. Onun için bu programı düzenleyenleri kutluyorum."


Konuşmaların ardından yapılan duanın ardından 200 yetim çocuğa hediyeleri dağıtıldı.

Haber Yayın Tarihi: 25.03.2017 09:41 Kaynak: AASon Dakika

Otoyolların ortasında kalan tarihi kemere taş hırsızları dadandı
Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu, Babacan'ın partisinde yer alacak Domuzu farketti, peşine düştü! Sürek avında kurşunların hedefi oldu