Sivas Kongresinin bilinmeyenleri: Mustafa Kemal'in istihbarat savaşları - Son Dakika

Sivas Kongresinin bilinmeyenleri: Mustafa Kemal'in istihbarat savaşları

04.09.2019 10:08
Sivas Kongresinin bilinmeyenleri: Mustafa Kemal'in istihbarat savaşları, System.String[]

Gazeteci Ece Sevim Öztürk, Osmanlının son dönemindeki işgale karşı direnişin ilk resmi adımı olan Sivas Kongresinin bilinmeyen yönlerini kaleme aldı: Mustafa Kemal, istihbarat savaşlarında nasıl galip geldi? Manda ve himaye tartışmalarını neden hemen reddetmedi?

4 Eylül Perşembe 1919, Saat: 14.00, Sivas Sultanisi.

Batıda Yunanistan, doğuda Ermenistan, Karadeniz'de Pontus Krallığı hayali İtilaf Devletlerinin düşlerini süslüyordu. Ülkenin dört bir yanı müstevliler tarafından sarılmıştı. Adana, Antep, Maraş ve Konya havalisi, Antalya ve Trakya işgal bölgesine dahil edilmiş, saltanat ve hilafet bu işgale boyun eğmişti.

Sivas Kongresinin bilinmeyenleri: Mustafa Kemal'in istihbarat savaşları

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Sivas Kongresinin bilinmeyenleri: Mustafa Kemal'in istihbarat savaşları - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı