Son Dakika Haberleri: Sivas Şehit Anne-Oğlunun Mezarlarına Ziyaretçi Akını Hd

Sivas Şehit Anne-Oğlunun Mezarlarına Ziyaretçi Akını Hd

7 ay önce

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'nın mezarları ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas Şehit Anne-Oğlunun Mezarlarına Ziyaretçi Akını Hd, System.String[]
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'nın mezarları ziyaretçi akınına uğruyor.

Yüksekova'da otomobiliyle seyir halinde olan Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'nın eşi Nurcan Karakaya ve oğlu 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Şehit anne ve bebeği dün Şarkışla ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninin ardından Şarkışla Şehitliği'ne defnedildi. Şehit Nurcan Karakaya'nın baba evinin önünde taziye çadırı kuruldu. Vatandaşlar ailenin İstiklal Mahallesinde bulunan evine taziye ziyaretlerini sürdürdü. Nurcan Karakaya'nın annesi Suudiye Demir, evinde taziyeleri kabul ediyor. Eşini ve oğlunu toprağa veren ve bugün Kayseri'ye giden Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ise babaevinde taziyeleri kabul ediyor. Şehit Nurcan Karakaya ve oğlu Bedirhan Mustafa Karakaya'nın mezarına ise halk yoğun ilgi gösteriyor. Şehitlerin mezarına şehirden ve diğer yerlerden gelenler giderek bol bol dua ediyor.

'ŞARKIŞLA AĞLIYOR, TÜRKİYE ALIYOR'

Şehitleri ziyaret etmek için Trabzon'dan geldiğini söyleyen Ali Sepetçi, " Almanya'dan memleketimiz Trabzon'a geldik. Daha sonra bu olayı duyunca gelip bir ziyaret edelim ruhlarına dua edelim dedik. Geldik uğradık, üzgünüz. Öncelikle Sivas'a, Şarkışla'ya tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyorum. Acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Terörü lanetle kınıyoruz. En başta Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. İdam istedik. Artık bunları yapsınlar. Bunların cezaları neyse versinler. Artık bebekler, anneler ağlamasın. Türkiye ağlamasın, Şarkışla ağladığı gibi. Diyecek baka bir şey yok. Üzgünüz, yüreğimizde hissediyoruz. Allah hepsinin belasını versin. Bunlara yapacağımız dua bu. Allah belalarını versin. Şuan Şarkışla ağlıyor, Türkiye alıyor." dedi. Elmas Sepetçi ise, "Tüylerimiz diken diken oldu. Bir bebek, bir anne, bir yuva öldürmekle elinize ne geçiyor. Bir bebek ne yapabilir size. Sözün bittiği yer" diye konuştu.

'11 AYLIK BİR BEBEKTEN NE İSTEYEBİLİRLER'

2005 yılında şehit olan Şehit Piyade Onbaşı Oğuz Balıkçı'nın yakını Songün Aker, "Ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Bebekti bu, 11 aylık bir bebekten ne isteyebilirler. Caniler bunlar, katiller. Lanet olsun bu teröristleri destekleyenlere. Yeter artık. Ben de bir anneyim. Bu tarif edilemeyecek bir acı. Lanet olsun. 11 aylık bir bebekle anneyi nasıl ayırdınız. Bu nasıl bir caniliktir" dedi.

Şehitlerin kabirlerini ziyaret ettikten sonra teröre lanet okuyan Peruze Karabulut (73), "Bebek katili bunlar. Allah bunların belalarını versin. İnşallah Cumhurbaşkanımız söz verdi. Bunların kökünü kesecek. Bunlar insan değil, cani. Kadın çocuk demiyorlar. Allah'ın belaları bunlar. Yazık günah, bak şuna daha 25 yaşında anne ve daha 1 yaşına gelmeyen bebek bu. Yazık günah" diye konuştu.

İKİ GÜN ÖNCE BİRLİKTE FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Bu arada, Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'nın soysal medya hesabından olaydan 2 gün önce oğluyla birlikte çektirdiği fotoğrafını paylaştığı ve gelen iyi dilek mesajlarına tek tek cevap verdiği görüldü.Eser Yenenler'in Evlilik Teklifi Ettiği Sevgilisine Aldığı Tektaş Alay Konusu Oldu Nasıl Yapıldığını Sadece İki Kişi Biliyor! Günde Bin Tane Üretilip Türkiye'nin Dört Bir Yanına Satılıyor

Çanakkale'ye Bağlı Tevfikiye Köyü, Arkeo-Köye Dönüştürüldü