Son Dakika Haberleri: Sivas-Sızır Şelalesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu-Hd

Sivas-Sızır Şelalesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu-Hd

9 ay önce

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde bulunan ve doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Sızır Şelalesi, havaların ısınması ile ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde bulunan ve doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Sızır Şelalesi, havaların ısınması ile ziyaretçi akınına uğruyor. Sivas kent merkezine 135 kilometre uzaklıkta bulunan, Çat ormanları içerisinde, Göksu Çayı üzerinde bulunan tabiat harikası Sızır Şelalesi yeşile örtülmüş çevresi ve gür su sesi ile yaz aylarında ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri haline geliyor. Şelalede, farklı kollardan 20 metre yükseklikten dökülen sular, görsel bir şölen sunuyor. Baharla birlikte çevresini kaplayan ağaçların yeşilliği ile gezi ve fotoğraf tutkunlarının meskeni haline gelen şelale bugünlerde hareketlilik yaşıyor. Yurt içi ve yurt dışından gezmeye gelenler, şelaleye hayran kalırken, bol bol da hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Şelaleyi görmek için Hollanda'dan geldiğini söyleyen Lütfiye Somuncu (64), Çok güzel bir yer. Bir kaç kez daha gelmiştim. Herkese gelmelerini tavsiye ediyorum dedi. Halil Somuncu (40) ise şelaleye ilk defa geldiğini ifade ederek Geçen hafta bizim arkadaşımız gelmişti. Onun fotoğraflarını görünce biz de gelmek istedik. Çok güzel, şahane bulduk. Geldik bol bol fotoğraf çektirdik. Herkese tavsiye ederiz dedi. Kent merkezinden şelaleyi gezmeye giden Selçuk Gültekin (35) ise İlk defa geldim. Çok merak ediyorduk. Yıllardır doğal bir güzellik yanı başımızda, ama daha yeni fırsat bulduk. Daha önce gelmekte de fayda varmış. Doğası, su sesi zaten insanı dinlendiriyor. Mesafe tanımaksızın gitmek lazım, görmek lazım ifadelerini kullandı.

Şelale etrafında oluşturulan kafe ve restoranlarla da ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına imkan sunuluyor.Güvenli Buldukları Kuyumcu, Vatandaşlardan Topladığı Altın ve Paralarla Sır Oldu Ormanlık Alanda Kesik Kolu Bulunan Oryantalin Kafatası da Bulundu

17 Yaşındaki Kıza Zorla Fuhuş Yaptıran Kadın, Gözaltına Alındı