Sivas'ta 125 Bin Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı - Son Dakika

Sivas'ta 125 Bin Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı

15.09.2014 16:08
Sivas'ta 125 Bin Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı, System.String[]

Sivas’ta 125 bin öğrenci için ders zili çaldı.

Sivas’ta 125 bin öğrenci için ders zili çaldı. Sivas'ta İlköğretim Haftası ve yeni eğitim öğretim döneminin başlaması Cebecioğlu İlkokulu’nda kutlandı. Kutlamada protokole özel tribün hazırlanırken, velilere inşaat iskelesinden güneş gören tribün yapılması dikkat çekti.

İlköğretim Haftası kutlaması nedeniyle Cebecioğlu İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Milli Eğitime bağlı 728 okulda 8 bin öğretmenin eğitim görecek 125 bin 515 öğrenciyle birlikte 3 ay aradan sonra yeniden ders başı yaptığını söyledi.

Bu yıl 57 okulun onarımı ile 17 yeni okulun yapımının tamamlandığını aktaran Kalaylı, şöyle devam etti:“24 okulun inşaatı, 25 okulun ise projesi devam etmektedir. Bu inşaat projeleri tamamlandığında Sivas’a ek olarak 627 derslik, 6 spor salonu, Bin 600 öğrenci pansiyonu, 10 lojman, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Uygulama Oteli kazandırılmış olacaktır.”

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Daire Başkanı Ercan Alpay ve Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar da konuşmasında öğrenci ve anne babalara tavsiyelerde bulundu.

Okulu yaptıran Cebecioğlu ailesi adına konuşan Nafiz Cebecioğlu da okula 40 öğrenciye burs vereceklerini açıklayarak, okulun fotokopi ve kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılamayı taahhüt etti. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Daire Başkanı Ercan Alpay ise Cebecioğlu ailesinden yeni bir okul yaptırmalarını istedi.

Yeni okula başlayan öğrencilere 4. Sınıf öğrencileri tarafından çiçek verilmesi sonrası Halk oyunları gösterisi sunuldu, şiirler ve şarkılar okundu. Sıcak havada bazı öğrencilerin bayılma tehlikesi atlattığı törende son olarak protokol üyeleri tarafından sınıflarda öğrencilere kitap dağıtımı yapıldı.

Kutlamada Protokole özel tribün hazırlanırken velilere inşaat iskelesinden güneş altında tribün yapılması dikkat çekti.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Sivas'ta 125 Bin Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim