Sivas'ta Berat Kandili - Son Dakika

Sivas'ta Berat Kandili

20.04.2019 09:29
Sivas'ta Berat Kandili, System.String[]

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti.

Şarkışla ilçesinde Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesi'nde Berat Kandili programı düzenlendi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı programda, Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu, İlçe Müftüsü Tayyıp Koçer günün anlam ve önemini anlattı.

Koçer, mübarek gecenin feyzinden ve bereketinden en güzel şekilde faydalanılması gerektiğini ifade ederek, "Yüce Allah'ın, 'af isteyen yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Dertli yok mu, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa istesin, vereyim.' dediği bu mübarek geceyi ibadetle geçirerek Allah'tan af ve mağfiret dileyelim." diye konuştu.

Murakıp Keleş Şahin ise toplu dua ettirdi.

Cami çıkışında da Şarkışla Belediyesince kazan simidi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı tarafından süt dağıtıldı.

Sivas'ta Berat Kandili
Sivas'ta Berat Kandili
Sivas'ta Berat Kandili
Sivas'ta Berat Kandili
Sivas'ta Berat Kandili

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sivas'ta Berat Kandili - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım