Son Dakika Haberleri: Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kapsamında Törenler Düzenlendi

Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kapsamında Törenler Düzenlendi

2 yıl önce

SİVAS'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, il protokolü ile çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kapsamında Törenler Düzenlendi, System.String[]

SİVAS'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, il protokolü ile çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.


Sivas'ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programa Vali Davut Gül, Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve askeri erkan katıldı. Törenin yapılacağı alanda polis ekipleri önceden geniş güvenlik önlemi aldı. Vali Gül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan ve Belediye Başkanı Sami Aydın'ın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.


Kentte resmi  töreninin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Cumhuriyet Kadınları Derneğince ayrı bir program düzenlendi. Cumhuriyet Kadınları Derneği törenin yapılacağı Atatürk Anıtı'na bando eşliğinde geldi. Törene CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve partililer katıldı. Anıta çelenk konulmasının ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal marşı okundu.


CHP İl Başkanı Temel, "Cumhuriyetin yılmaz bekçileri, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95'inci yılı kutlu olsun. Cumhuriyet Bayramını aynı coşku ile kutlamaya devam ediyoruz. Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkmak en başta Cumhuriyet Halk Partililerin ve cumhuriyete inanan herkesin görevidir. Cumhuriyet 80 milyonun bir arada yaşama kültürüdür. Laik, sosyal hukuk devletinin teminatıdır" dedi.


- Sivas

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2018 04:58 Kaynak: DHA5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı İzlandalılar Türkiye'deki karşılamadan çok memnun kaldı: Şımartıldık