Son Dakika Haberleri: Sivas'ta Düzenlenen Okullararası Curling Şampiyonası Sona Erdi

Sivas'ta Düzenlenen Okullararası Curling Şampiyonası Sona Erdi

8 gün önce

Sivas Kongresi'nin 100'üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas'ta düzenlenen ve Türkiye'de ilk olan 'Türkiye Okullararası Curling Şampiyonası' sona erdi.

Sivas'ta Düzenlenen Okullararası Curling Şampiyonası Sona Erdi, System.String[]
Sivas Kongresi'nin 100'üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas'ta düzenlenen ve Türkiye'de ilk olan 'Türkiye Okullararası Curling Şampiyonası' sona erdi.

Taha Akgül Spor Salonu'nda 15-17 Mayıs tarihleri arasında yapılan şampiyonada Türkiye genelinde 136 takımdan 680 sporcu çeşitli kategorilerde dereceye girmek için yarıştı. Genç erkeklerde 35 takım 175 sporcu, genç kızlarda 32 takım 160 sporcu, yıldız erkeklerde 37 takım 185 sporcu ve yıldız kızlarda 32 takım 160 sporcu ilimizde ilk kez düzenlenen şampiyonda birincilik için mücadele etti. 2 gün süren yarışmalarda genç erkeklerde Sivas Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, genç kızlarda Adana Vehbi Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu. Genç kızlarda Sivas Asım Şahin Kız İmam Hatip Lisesi de ikincilik koltuğuna oturdu. Yıldız erkekler ve kızlarda ise Gaziantep Karacaoğlan Ortaokulu birinci olmayı başardı.

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:56 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Palandöken'e Türkiye'nin En Uzun Zipline Hattı Kurulacak Mathieu Valbuena, Fenerbahçe'ye Veda Etti! Eren Derdiyok'tan Galatasaray'a Buruk Veda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçılarla Bir Araya Geldi: Opera Binasını 2021'de Bitireceğiz