Sivas'ta Eğitilen Afgan Polis Adayları İçin Mezuniyet Töreni - Son Dakika

Sivas'ta Eğitilen Afgan Polis Adayları İçin Mezuniyet Töreni

06.01.2012 13:40
Sivas'ta Eğitilen Afgan Polis Adayları İçin Mezuniyet Töreni, System.String[]

Sivas'ta eğitilen Afgan polis adayları için düzenlenen mezuniyet töreni, 12 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Sivas'ta eğitilen Afgan polis adayları için düzenlenen mezuniyet töreni, 12 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Türkiye ile Japonya, Afganistan ve NATO Afganistan Eğitim Misyonu'nun katkılarıyla 15 Temmuz'dan itibaren Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu'nda temel polislik eğitimi alan Afgan polis adayları için mezuniyet töreni düzenlendi. Temel polislik eğitimini başarıyla tamamlayan Afgan polis adayları için düzenlenen törene, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin de katılması bekleniyor.

Türkiye ile Afganistan arasında imzalanan mutabakat anlaşması çerçevesinde,

"Afgan Milli Polis Eğitimi ve Kapasite Geliştirilmesi Eğitim Programı" hayata geçirilmişti.

Afgan polis adayları, 15 Temmuz'da düzenlenen törenle Sivas'ta eğitime başlamıştı. Eğitimin başlaması dolayısıyla düzenlenen törene, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Sivas Valisi Ali Kolat ve diğer yetkililer katılmıştı.

Afganistan İçişleri Bakanı Bismillah Kan Muhammedi de Vali Ali Kolat ile birlikte 2 Kasım'da okulu ziyaret ederek, eğitim faaliyetleri hakkında bilgi almıştı.

Dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri olarak görülen Türk Polis Teşkilatı'nın alanında uzman personeli nezaretinde, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu'nda 6 ay süreyle disiplinli ve zorlu bir eğitimden geçen Afgan polis adayları, ülkelerinde polis amiri olarak göreve başlayacak.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sivas'ta Eğitilen Afgan Polis Adayları İçin Mezuniyet Töreni - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı