Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika

Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

03.09.2018 14:18

Sivas'ta Kitap Fuarı açıldıSİVAS - Sivas Valiliği ve diğer kamu kuruluşları tarafından 4 Eylül etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7'inci Kitap Günleri düzenlenen törenle açıldı.

Sivas'ta Kitap Fuarı açıldı

SİVAS - Sivas Valiliği ve diğer kamu kuruluşları tarafından 4 Eylül etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7'inci Kitap Günleri düzenlenen törenle açıldı.

Sivas Kongresi'nin 99'uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 7'ncisi düzenlenen kitap fuarının açılışı törenle yapıldı. Tarihi Buruciye Medresesi ve Şifahiye Medresesinin bulunduğu alanda kurulan ve 'Sivas Ellerinde Kitap Okunur' sloganıyla düzenlenen fuara İsmail Hakkı Toprak'ın ismi verildi. Fuarın açılışına Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Sivas Valisi Davut Gül, "Türkiye zenginleşirken Sivas'ta zenginleşiyor. Daha önce bir tane kültür merkezi varken şuan da Sivas'ta yapılanlarla birlikte 6 tane kültür merkezimiz var. Sivas bir kültür ve eğitim şehri" dedi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Gerçekten biz önemli bir medeniyetin bu gün ki nesilleriyiz. Şöyle bir arkamıza dönüp baktığımızda kültüre, sanata ve bilime ne kadar önem verildiğini anlatmaya ihtiyaç duyurmaz diye düşünüyorum." diye konuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız da,"Bizim geçmişimiz kitaba dayanan bir dil, kitaba dayanan bir din ve kitaba dayanan bir kültürdür. Öyle ki efendimiz döneminde özel kişiler hem Kur'an-ı Kerim'in yazımında daha sonra da hadislerin yazımında görevlendirilmiştir. Bu faaliyet inşallah bundan sonra da devam edecek. Güzel şeylerden birisi de her yıl düzenlenen kitap fuarına şehrimizin önde gelen isimleri veriliyor. Ben bunun için herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Açılışın ardından Vali Gül ve beraberindekiler stantları gezdi. 3-9 Eylül tarihinde düzenlenecek ve 100 yayınevinin katıldığı fuarda Alev Alatlı, Nurullah Genç, Yavuz Bülent Bakiler, Sinan Yağmur, Turgay Güler, Hakan Boyav, Pelin Çift, Sevil Atasoy gibi yazarlar imza ve söyleşi programlarında sevenleriyle buluşacak.

Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı
Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı
Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı
Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Film gibi soygun! 4 bankadan çaldıkları paraları, kaçarken sokaklara saçtılar Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek Şarkıcı Merve Özbey'in babası hayatını kaybetti ABD Adalet Bakanı William Barr: Seçimlerde hile yok Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emniyet Genel Müdürlüğü, Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast girişimi iddiasını yalanladı Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı