Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu - Son Dakika

Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu

21.01.2021 12:43

Sivas'ta soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Sivas'ta soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kentte bir süredir etkisini gösteren soğuk havanın ardından Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak kısmen buzla kaplandı.

İmranlı ilçesindeki Kızıldağ'ın güney yamaçlarından doğup Bafra Burnu'ndan Karadeniz'e dökülen Kızılırmak'ın, tarihi Kesik Köprü ve Karşıyaka mevkisinde bazı kısımları buz tuttu.

Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan Serpincik Göleti'nin yüzeyi de soğuk hava nedeniyle buzla kaplandı.

Sivas Belediyesi tarafından şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Paşabahçe Mesire Alanı'na "Yüzüklerin Efendisi" filmindeki "Hobbit Evleri"nden esinlenerek inşa edilen yamaç evleri ve çevresinde de kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Sıcaklığın gece sıfırın altında 15, gündüz ise sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü kentte, soğuk hava günlük yaşamı da olumsuz etkiliyor.

Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu
Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu
Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu
Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kızılırmak Nehri kısmen buz tuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamasız cumartesi uzmanları korkuttu: Böyle sürdükçe pandemi bitmez, nisan ayında üçüncü dalgayı görürüz Bursa'da 2 gencin öldüğü kazadaki otomobilin son anları kamerada Tartıştığı esnafı 12. kattan aşağı attı! O anlar kamerada Kızının gözleri önünde eski karısını öldüresiye döven saldırgandan pes dedirten sözler: Bir anda gözüm döndü Nişantaşı'nda gece vakti açık olan restorandan çıkan ünlü isim şaşırttı Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu