Son Dakika Haberleri: Sivas'ta Korkutan Yangın

Sivas'ta Korkutan Yangın

8 yıl önce

Sivas'ta 3 katlı bir binanın birinci katında soba borusundan sıçrayan kıvılcımların neden olduğu yangın paniğe yol açtı.

Sivas'ta Korkutan Yangın, System.String[]

Sivas'ta 3 katlı bir binanın birinci katında soba borusundan sıçrayan kıvılcımların neden olduğu yangın paniğe yol açtı. Yangın sırasında üst katlarda mahsur kalanlar, itfaiye ekipleri tarafından merdivenlerle kurtarıldı.


Sivas'ta Selçuklu Mahallesi'nde 3 katlı bir apartmanın birinci katında oturan 70 yaşındaki Feyziye Temur sabah gazete kağıtları ve odun parçalarını doldurduğu banyo kazanını yaktı. Bacası tıkalı olduğu için oturma odasından geçen borulardan içeriye kıvılcımlar sıçradı. Kıvılcımların odadaki bazı eşyaları tutuşturması sonucu yangın çıktı. Evden dumanlar yükseldiğini gören komşuları yaşlı kadını dışarı çıkararak itfaiyeye haber verdi. Sesler üzerine balkona çıkan üst kattakiler ise yangını görünce paniğe kapıldı.


BALKONLARDA KURTARILMAYI BEKLEDİLER


Binanın içini saran aşırı duman nedeniyle dışarı çıkamayan üst kattakiler balkonlara çıkarak itfaiyenin kendilerini kurtarmasını bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri bir yandan yangına müdahale ederken, bir yandan da üst katta balkonlarda mahsur kalanları merdivenle kurtardı. Kısa sÜrede kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Dumandan etkilenen İsmail Kanat, Gülşen Kanat, Gül Kanat, Gülderen Kanat ve Mecbure Gökçen ambulanslarla Sivas Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. - Sivas

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:26 Kaynak: DHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor