Sivas'ta Kuşburnu hasadı - Son Dakika

Sivas'ta Kuşburnu hasadı

31.08.2019 15:03

Sivas'ta Kuşburnu hasadıSİVAS - Sivas'ın İmranlı ilçesinde köylülerin dikenli dallardan tek tek toplayarak geçimini sağladığı kuşburnunun hasadına başlandı.

Sivas'ta Kuşburnu hasadı

SİVAS - Sivas'ın İmranlı ilçesinde köylülerin dikenli dallardan tek tek toplayarak geçimini sağladığı kuşburnunun hasadına başlandı.

Doğada kendiliğinden yetişen ve toplaması zahmetli olan kuşburnu hasadına başlandı. Kış aylarında marmelat ve reçel olarak kahvaltı sofralarında yer almasının yanı sıra çay ve meyve suyu olarak da tüketilen kuşburnu, köylülerin geçim kaynağı oldu. İmranlı ilçesinde yaşayan vatandaşlar, topladıkları kuşburunlarını satarak geçimlerini sağlıyor.

İmranlı ilçesi Dağyurt köyünde yaşayan ve geçimini kuşburnu toplayarak sağlayan Nuri Taşyurt, " Kuşburnu ile geçimimi sağlıyorum. Daha başka benim imkanlarım yoktur. Yani zorlanacağız ki yaşamımızı sürdürelim. Kuşburunları Tokatlılara satıyorum. Onlarda götürüp fabrikaya veriyorlar. Toptancısı geliyor bizden ucuz alıyor, bizim emeklerimizi çalıp götürüyorlar. Aradaki tüccarlarda parayı kazınıyorlar. "dedi.

Sivas'ta Kuşburnu hasadı
Sivas'ta Kuşburnu hasadı
Sivas'ta Kuşburnu hasadı
Sivas'ta Kuşburnu hasadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sivas'ta Kuşburnu hasadı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı