Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın - Son Dakika

Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın

22.09.2017 20:57

Sivas'ta ormanlık alanda yangın Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Kapı Köyü'nde ormanlık alanda çıkan yangında çok sayıda ardıç ağacı kül oldu.

Sivas'ta ormanlık alanda yangın

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Kapı Köyü'nde ormanlık alanda çıkan yangında çok sayıda ardıç ağacı kül oldu.

SİVAS - Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Kapı Köyü'nde ormanlık alanda çıkan yangında çok sayıda ardıç ağacı kül oldu.

İlçeye 29 kilometre uzaklıkta bulunan Kapı Köyü'nde Aktepe mevkinde öğle saatlerinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle büyüyen alevleri fark edenler durumu itfaiye ve Sivas Orman İşletme Müdürlüğü'ne haber verdi. Olay yerine gelen ekipler engebeli arazide yangına müdahale etmekte güçlük çekti. Yaklaşık 5 saat sonra köylülerinde yardımıyla yangın kontrol altına alındı. Ekipler alanda uzun süre soğutma çalışması yaparken yaklaşık 300 dönümlük alandaki ardıç ağaçları kül oldu.

Kapı Köyü Muhtarı Sinan Demirci," Saat 12.00 sıralarında bir yangın çıktı. Yaklaşık 300 dönümlük bir alan yandı. Çevre köylerden yangını söndürmek için vatandaşlar geldi. Yangını söndürmek için uğraşıyoruz ama rüzgarın etkisi nedeniyle elimizden bir şey gelmiyor. Kendi gayretlerimizle uğraşıyoruz. Ormanlarımızda güvenlik şeridinin olmaması yanlış ağaçlandırmadan dolayı bir yerde başlayan yangın tamamını alıyor. Maalesef durum bu söndürmeye çalışıyoruz" dedi.

Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın
Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın
Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın
Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sivas'ta Ormanlık Alanda Yangın - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz gün verip uyardı: Cumaya kadar sayı azalmazsa sert tedbirler devreye sokulabilir Maske nedeniyle uçakta ortalık karıştı! 3 yolcu ile futbolcular çığlık çığlığa birbirine girdi "İntihar etti" dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş Hırsızlar için kurulmuştu, pandemide işe yaradı! Kamerayla izlenen köye koronavirüs giremedi Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı