Sivas'ta "Seyit Ahmet Arvasi" Konulu Konferans Düzenlendi - Son Dakika

Sivas'ta "Seyit Ahmet Arvasi" Konulu Konferans Düzenlendi

02.01.2012 18:47
Sivas'ta

Ülkü Ocakları Sivas Şubesi tarafından "Mekke Fatihi ve Onun Ehlibeyti'nden Türk Milliyetçisi Seyit Ahmet Arvasi" konulu konferans düzenlendi.

Ülkü Ocakları Sivas Şubesi tarafından "Mekke Fatihi ve Onun Ehlibeyti'nden Türk Milliyetçisi Seyit Ahmet Arvasi" konulu konferans düzenlendi.

Ülkü Ocakları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen "Mekke Fatihi ve Onun Ehlibeyti'nden Türk Milliyetçisi Seyit Ahmet Arvasi" konulu konferansa, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı konuşmacı olarak katıldı.

Mekke'nin Fethi hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yuvalı, Türk milliyetçiliğinin fikir önderlerinden Seyyit Ahmet Arvasi'nin hayatını anlattı.

Türk devletini yıkmak ve Türk milletini parçalamak isteyen bölücülerin, yalnız Türklüğe değil, İslam'a da ihanet etiğini ifade eden Yuvalı, "Türk ayağa kalktığı zaman İslam dünyası ayağa kalkacaktır. Selçuklu çöktü, İslam dünyası köleleşti, Osmanlı çöktü, İslam dünyası sömürgeleşti. Biz ayağa kalkacağız ve İslam dünyası ayağa kalkacak. İslam dünyasının ayağa kalkması demek, beşeriyetin büyük kurtuluşa adım atması demektir. Bu gün ülkemizin bir kısmını bizden ayırmak ve etnik çatışma ortamı oluşturmak isteyen güçler var. Burada bizlere düşen görev Seyit Ahmet Arvasi hocamızın dediği gibi 'Kandırılan kardeşlerimizi düşman ilan etmek yerine, onlara sahip çıkmak, aynı olduğumuzu anlatmaya çalışmak, çatışma ortamından uzak durmaktır. Devlet vazifesini yapmalıdır. Ülkücü hareket bir polis, jandarma hareketi değildir. Üniversitede anarşi varsa, sokakta anarşi varsa, bu devletin sorunudur. Ülkücünün can ve mal varlığı tehlikeye giriyorsa, bunu devlet önleyecektir' sözlerine bağlı kalmaktır" diye konuştu.

Ülkü Ocakları Sivas Şube Başkanı Cengizhan Uludağ ise Ülkü Ocakları olarak Türk gençliği için bilimsel ve kültürel faaliyetlere hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, "Ömrünü Türk gençliğine ve Türk milliyetçiliği davasına adamış Seyit Ahmet Arvasi'nin duygu ve düşüncelerini yaşatmanın ve onun gibi gençliği ilim ve irfan yoluna sevk etmenin gayreti içerisindeyiz. Türk milliyetçiliğini, Türk-İslam ülküsünü anlayabilmenin yolu Seyyit Ahmet Arvasi hocamızı anlamaktan geçer" ifadelerini kullandı.

Konferansın sonunda "Seyyit Ahmet Arvasi" konulu kompozisyon yarışmasına dereceye giren öğrencilere hediyeleri, MHP İl Başkanı Kürşad Ergün tarafından verildi.

- SİVAS

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sivas'ta 'Seyit Ahmet Arvasi' Konulu Konferans Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü 00:07 Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu 22:17 Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada 17:41 Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada "Gitmiyoruz" etiketiyle kampanya başlattı
Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı 15:55 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı
Advertisement