Sivas'ta Tügva Öncülüğünde 'Evet' Yürüyüşü - Son Dakika

Sivas'ta Tügva Öncülüğünde 'Evet' Yürüyüşü

3 yıl önce

Sivas'ta TÜGVA öncülüğünde 'evet' yürüyüşüSİVAS'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için 'Türkiye için evet yürüyüşü' düzenlendi.

Sivas'ta Tügva Öncülüğünde 'Evet' Yürüyüşü, System.String[]

Sivas'ta TÜGVA öncülüğünde 'evet' yürüyüşü


SİVAS'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için 'Türkiye için evet yürüyüşü' düzenlendi.


TÜGVA öncülüğünde kentte faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 'Türkiye için evet yürüyüşü' düzenlendi. Yürüyüşe AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, TÜGVA İl Başkanı Erhak Çınar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüşe ayrıca Sivas Atlı Cirit, Binicilik ve Savaş Sanatları Kulübü atlı birlikleri de katıldı. Sivas Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde 4 İşletme Kavşağı'ndan başlayan yürüyüş İnönü Bulvarı üzerinde devam etti. Yürüyşe katılanlar 'En güçlü gelecek, evet ile gelecek' solaganı attı. Yürüyüş kent meydanında sona erdi. Yürüyüş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TÜGVA İl Başkanı Erhak Çınar, "Binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinde var olan tek liderlik yerine, başka başka medeniyetlerden devşirilme parlementer sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkum edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, vefalı Türk'ün şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler her türlü geriletmeci ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderimizle sonuna kadar yürümek için 'evet' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Sivas'ta Tügva Öncülüğünde 'Evet' Yürüyüşü

Haber Yayın Tarihi: 08.04.2017 05:04 Kaynak: DHASon Dakika

Otoyolların ortasında kalan tarihi kemere taş hırsızları dadandı
Mahsun Kırmızıgül 14 yıl sonra ilk kez şarkı söyledi Domuzu farketti, peşine düştü! Sürek avında kurşunların hedefi oldu