Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı - Son Dakika

Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı

04.03.2016 16:58
Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı, System.String[]

Sivas'ta elektrikli battaniyeden çıkan yangın sonucu yaşamını yitiren 93 yaşındaki Fatma Altun ile torunları 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ve 4 yaşındaki Zeynep Altun gözyaşları arasında toprağa verildi.

Sivas'ta elektrikli battaniyeden çıkan yangın sonucu yaşamını yitiren 93 yaşındaki Fatma Altun ile torunları 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ve 4 yaşındaki Zeynep Altun gözyaşları arasında toprağa verildi. Yanarak ölen Muhammed Hüseyin ile dumandan etkilenerek hayatını kaybeden Zeynep'ten geriye isli duvarlar arasındaki oyuncakları kaldı. Dün sabaha karşı 01.30 sıralarında elektrikli battaniyenin alev alması sonucu çıkan yangında, Fatma Altun ve birlikte yattığı torunu Muhammed Hüseyin Altun yanarak hayatını kaybetti. Muhammed Hüseyin'in kardeşi Zeynep Altun ise dumandan etkilenmiş ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Evde bulunan İlyas ve Zeliha Altun çifti ise yangını ufak yaralarla atlattı. Yangında hayatını kaybeden babaanne Altun ile Muhammed Hüseyin ve Zeynep Altun'un cenazeleri yapılan otopsinin ardından Tayyar Ağa Camisine getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Babaanne Altun ile Zeynep Altun'un tabutları üzerine yazma örtüldü.

ÇOCUKLARDAN GERİYE OYUNCAKLAR KALDI

Ellerindeki yanık yaraları nedeniyle tedavi gören baba İlyas Altun'da hastaneden çıkarak cenaze namazına katıldı. Güçlükle ayakta duran ve cenaze namazını gözyaşları içinde kılan Altun'u yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Cenazeler kılınan namazın ardından Yukarı Tekke sıra mezarlığına defnedildi. Babaanne Altun ve torunlarının cenazeleri yan yana defnedildi. Bu arada Altun ailesinin kirada oturduğu ev ve eşyalar yangın sonrası kullanılamaz hale geldi. Duvarları tamamen isle kaplanan evde, çocuklardan geriye yalnızca oyuncaklar kaldı. Muhammed Hüseyin'in yanan eşyalar arasında bulunan oyuncak itfaiye aracı ise dikkat çekti.

Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı
Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı
Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas Yangından Ölen Çocuklardan Geriye Oyuncakları Kaldı - Son Dakika


Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı