Sivaslılar, Darbe Girişimine Tepki Gösterdi - Son Dakika

Sivaslılar, Darbe Girişimine Tepki Gösterdi

4 yıl önce

Sivas'ta vatandaşlar darbeye karşı ayaklandı.

Sivaslılar, Darbe Girişimine Tepki Gösterdi, System.String[]

Sivas'ta vatandaşlar darbeye karşı ayaklandı. Kent Meydanı'nda toplanan on binlerce Sivaslı 'darbeye hayır' diye haykırdı. 30 bini aşkın Sivaslı valilik önünde toplanarak tepkisini dile getirdi. Vali Davut Gül, sabaha kadar bekleyeceklerini söyledi.


Sivas Valisi Davut Gül, özel harekat polisine ait zırhlı araçla valiliğe geldi. Sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle Vali Gül, Valiliğe güçlükle girebildi.


Valilik önünde toplanan kalabalık Türk Bayrakları açarak, darbe girişimine tepki gösterdi. Araçları durduran ve yolu trafiğe kapatan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine tezahüratta bulundu. Bir vatandaşında ağladığı görüldü. Türk Bayrağını sallayan vatandaş, "Bu ülke bizim kim kime silah çıkartıyor. Yazık günah değil mi? Nereye gideceğiz biz. Sokaklara çıkarılan askerlerde bizim evladımız" sözleriyle darbeye tepkisini dile getirdi.


Vali Davut Gül'den sonra, Milletvekili Hilmi Bilgin, Garnizon ve Tugay Komutanı Fatih Celaleddin Sağır, İl Jandarma Komutanı Bektaş Arslan ve Belediye Başkanı Sami Aydın Valiliğe geldi.


Vali Gül, Valilik balkonundan vatandaşlara hitap etti. Gül, askeriye içindeki bir cuntanın emir komuta zinciri dışında bir kalkışma yaptığını ifade etti. Tugay Komutanı ve İl Jandarma Komutanının yanında olduğunu aktaran Davut Gül, sabaha kadar bekleyeceklerini belirterek, 'Ölmek var dönmek yok' dedi. Gül, vatandaşları provokasyona gelmemeleri konusunda da uyardı.


Milletvekili Hilmi Bilgin de, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan evlerinize dönün diyene kadar buradayız. Hükumetimiz, devletimiz ve Cumhurbaşkanımız hiçbir cuntacıya karşı diz çökmedi, bundan sonrada diz çökmeyecek" diye konuştu.


Valilik önünde toplanan 30 bini aşkın vatandaş ellerinde bayraklarla beklemeye devam ediyor. Sürücüler de kornalarıyla vatandaşlara destek veriyor.

Haber Yayın Tarihi: 16.07.2016 05:14 Kaynak: CİHANSon Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Lanet" dediği Çukur dizisinden cevap geldi
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti