Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi - Son Dakika

Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi

01.06.2015 11:10
Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi, System.String[]

Şanlıurfa'nın Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından şiir dinletisi düzenlendi.

Şanlıurfa'nın Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından şiir dinletisi düzenlendi.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen programa Siverekli şairlerden Sinan Karakaş ve Rıfat Mertoğlu konuk şair olarak katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türk Dili ve Edebiyatı Hocası Sadinaz Kocamaz, şiir aşkıyla ellerinden geleni yapmaya çalışan öğrencilere destek için programa katılanlara teşekkür edip, programda İsmet Özel, Sezai Karakoç, İbrahim Sadri ve Ahmed Arif gibi şairlerin şiirlerini öğrencilerden dinleneceğini aktardı.

Daha Sonra Ahmed Arif’in 'Uy Havar ve Suskun' şiiri , İsmet Özel’in 'Amentü' şiiri , İbrahim Sadri’nin 'Gülce' şiiri ve Sezai Karakoç’un 'Monna Rosa' adlı şiirleri okundu.

Kocamaz, bu gibi etkinlikleri geleneksel hale getirmek istediklerini, bundan önce 2 şiir dinletisi düzenlediklerini bunun üçüncüsü olduğunu aktarıp, "Biz devamını da getireceğiz inşallah. Bu programın yapılmasında emeği geçenlere teşekkürü borç biliyoruz." dedi.

Program şair Rıfat Mertoğlu'nun şiir slaytının izletilmesiyle son buldu.

Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi
Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şiir Dinletisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

707 bin sağlık çalışanı aşılandı! Hafta içi engelli ve yaşlı bakım kuruluşlarında aşılama yapılacak Fenerbahçe'nin anlaşmaya vardığı Mesut Özil, İstanbul'a geldi Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak "Yaza sağ çıkamayabilirim" diyen Seren Serengil sevgilisiyle kayağa gidince tepkilerin ardı arkası kesilmedi Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Şarkıcı İntizar'ın babası yaşamını yitirdi