Son Dakika Haberleri: Siverek'te Eğitim Yardımı Kuyruğu

Siverek'te Eğitim Yardımı Kuyruğu

7 yıl önce

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında 3 ayda bir dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar uzun kuyruk oluşturdu.

Siverek'te Eğitim Yardımı Kuyruğu, System.String[]
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında 3 ayda bir dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar uzun kuyruk oluşturdu. Soğuk havada saatlerce kuyrukta bekleyen kadınlar, aldıkları 30 ile 55 lira arasındaki paraları ise dışarıda bekleyen eşlerine verdi.

Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması için uygulanan Şartlı Nakit Transferi'nden yararlanmak isteyen yüzlerce kadın, sabah erken saatlerden itibaren Camıkebir Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan PTT Şubesi'ne geldi. Yüzlerce kadın, soğuk havada çocukları için verilen 30 ile 55 lira arasındaki eğitim yardımını almak için oluşturdukları uzun kuyrukta sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Ödeme dönemlerinde yaşanan izdihamı engellemek için polis tarafından sıranın takibi yapıldı, zaman zaman çıkan tartışmalar da büyümeden önlendi. Kucaklarında bebekleriyle soğuk havada bekleyen kadınlar ise gazetecilerin kendilerini görüntülememesi için yüzlerini gizledi.

3 ayda bir dağıtılan eğitim yardımını alan öğrencilerin anneleri sırada, kocaları ise PTT şubesi çevresinde eşlerinin parayı almasını bekledi. PTT civarında bekleyen erkeklerden bazıları uzun kuyruktan şikayetçi oldu. Kadınlar, "Ekonomik sıkıntılardan dolayı her 3 ayda bir gelip bu kuyrukta saatlerce bekliyoruz. Paraları çektikten sonra da dışarıda bekleyen kocalarımıza verip, ihtiyaçlarımızı karşılamasını isteyeceğiz" dedi. - Şanlıurfa/ SiverekDefineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti Youtuber Enes Batur, Amcasına ve Eşine Hakaret Ettiği Videoyu Gelen Tepkiler Üzerine Yayından Kaldırdı

Prens Selman'ın Muhaliflerin Sesini Bastırmak İçin Cemal Kaşıkçı'yı Hedef Aldığı İddia Edildi