Siverek'te Şartlı Nakit Kuyruğu - Son Dakika
Güncel

Siverek'te Şartlı Nakit Kuyruğu

Siverek\'te Şartlı Nakit Kuyruğu

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar uzun kuyruk oluşturdu.

02.01.2012 16:24

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar uzun kuyruk oluşturdu. Soğuk havada saatlerce kuyrukta bekleyen kadınlar, aldıkları paraları ise dışarıda bekleyen eşlerine verdi.

Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması için uygulanan Şartlı Nakit Transferi'nden yararlanmak isteyen yüzlerce kadın, sabah erken saatlerden itibaren Camıkebir Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan PTT Şubesi'ne geldi. Yüzlerce kadın soğuk havada çocukları için verilen 30 ile 55 lira arasındaki eğitim yardımını almak için oluşan uzun kuyrukta sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Ödeme dönemlerinde yaşanan izdihamı engellemek için polis tarafından sıraya konan kadınlar arasında zaman zaman çıkan tartışmalar da görevliler tarafından büyümeden önlendi. 3 ayda bir dağıtılan eğitim yardımını alan öğrenci anneleri sırada beklerken kocaları ise PTT şubesi çevresinde eşlerinin parayı almasını bekledi. PTT civarında bekleyen erkeklerden bazıları uzun kuyruktan şikayetçi olurken, bazıları kucaklarında bebekleriyle soğuk havada bekleyen kadınlar ise gazetecilerin kendilerini görüntülememesi için yüzlerini gizledi. Eğitim yardımını alıp, ev ihtiyaçları için kullandıklarını söyleyen kadınlar, Çocuklarımızı okula gönderiyoruz. Onlar için dağıtılan paraları da evimizin giderlerine harcıyoruz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı her 3 ayda bir gelip bu kuyrukta saatlerce bekliyoruz. Paraları çektikten sonra da dışarıda bekleyen kocalarımıza verip, ihtiyaçlarımızı karşılamasını isteyeceğiz dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Siverek'te Şartlı Nakit Kuyruğu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement