Siverek'ten Kısa Kısa - Son Dakika

Siverek'ten Kısa Kısa

17.02.2012 15:20
Siverek'ten Kısa Kısa, System.String[]

Siverek'te mikrokredi projesinden 4 yılda bin 400 kadının mikrokredi olanaklarından faydalandığı bildirildi.

Siverek'te mikrokredi projesinden 4 yılda bin 400 kadının mikrokredi olanaklarından faydalandığı bildirildi.

Türkiye Grameen Mikrokredi Eyyüp Cenap Gülpınar Siverek Şube Başkanı Hasan Kış, konuyla ilgili açıklamasında, ilçede 2008 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan şube aracılığıyla 400 kadının yararlandığı, 20 kadının da iş sahibi olduğunu söyledi.

Bugüne kadar destek verdikleri kadınlar arasında kendi işini kurup, aile bütçesine katkı sunmaya başlayanların da olduğunu anlatan Kış, üyelerin bir kısmının evlerini atölyelere çevirdiğini ifade etti.

Daha çok kadına ulaşarak kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak istediklerini bildiren Kış, bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

-Belediyeden kadınlara kurs imkanı

Siverek Belediyesince, kadınlara ve genç kızlara yönelik nakış ve boncuk işleme kursu açıldı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki tarihi Gümrük Han'da başlayan kurs, dönüşümlü olarak yıl sonuna kadar devam edecek.

Kursta Usta Öğretici olarak görev yapan Ayşe Gül Bozkurt, yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ın talimatıyla ev kadınlarının boş zamanlarını değerlendirip el becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurs açmaya karar verdiklerini söyledi.

İlk etapta 10 kadının müracaat ettiği kursun 3 ay devam edeceğini ifade eden Bozkurt, talep gelmesi halinde yeni kurslar açabileceklerini kaydetti.

-Elektrik sorunu

Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu, ilçede yaşanan enerji sorununun giderilebilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Hersanlıoğlu, yazılı açıklamasında, ilçede yaşanan elektrik sorunlarıyla ilgili medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde sık sık haberlerin yer aldığını dile getirdi.

Bu konuda geçen yıldan itibaren başlayan çalışmaların devam ettiğini ve bazı alanlarda kısmı rahatlamalar olduğunu aktaran Hersanlıoğlu, sorunun giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Siverek'ten Kısa Kısa - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Depremin merkez üssü Seferihisar'da deniz yeniden çekildi İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Aracı tekleyen sürücü, kaputu açınca 3 metrelik pitonla burun buruna geldi İzmir'deki depremde yeni binalar da yıkıldı! Vatandaşlar hesap sorulmasını istiyor Rusya'dan yardım isteyen Paşinyan'a aynı cevap verildi: Çatışmalar Ermenistan topraklarına sıçrarsa destek veririz Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi