Sivrihisar'da Okuma Seferberliği Başlatıldı, Birinciye Laptop - Son Dakika

Sivrihisar'da Okuma Seferberliği Başlatıldı, Birinciye Laptop

19.03.2011 16:09
Sivrihisar'da Okuma Seferberliği Başlatıldı, Birinciye Laptop, System.String[]

Eskişehir'in Sivrihisar İlçesinde Okumayı Yaygınlaştırmak İçin Kampanya Başlatıldı.

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde okumayı yaygınlaştırmak için kampanya başlatıldı. Prof. Dr. Mehmet Kaplan Halk Kütüphanesi tarafından başlatılan kampanyaya herkes katılabiliyor. Kampanya sonucunda, katılımcılara çeşitli dallarda ödüller verilecek. Sivrihisar Dr. Mehmet Kaplan Halk Kütüphanesi yetkililerinden yapılan açıklamaya göre; kampanyaya katılmak için tek şart kütüphane üyesi olmak. Yetkililer, "Kampanyanın başlamasıyla yeni üye kayıt sayımızdaki artış beş yüz kişi oldu." dedi.

Okuyanla okumayanın bir olamayacağı felsefesinden yola çıkarak okuma kampanyası düzenlediklerini belirten kütüphane yetkilileri; Sivrihisar esnafının da katkısıyla düzenledikleri okuma kampanyasında haftada en az 300 sayfalık bir kitap okuyan 18 yaş altı gençlerden birinci olana Sivrihisar Kaymakamı Sayın Hüseyin Çakırtaş tarafından dizüstü bilgisayar hediye edileceğini söyledi. İkinci olanın hediyesi ise Belediye Başkanı Fikret Arslan tarafından verilecek olan el bilgisayarı. Üçüncü ise İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş'ın elinden bir fotoğraf makinesi sahibi olacak.

Bu arada kütüphaneye gelenlere ikram olarak çikolata lokum ve şeker sunuluyor.

Kampanya, 28 Mart'ta son bulacak. - ESKİŞEHİR

Sivrihisar'da Okuma Seferberliği Başlatıldı, Birinciye Laptop

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sivrihisar'da Okuma Seferberliği Başlatıldı, Birinciye Laptop - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı