Sivrisinekle Havadan Mücadele Araştırması - Son Dakika

Sivrisinekle Havadan Mücadele Araştırması

12.01.2012 18:59
Sivrisinekle Havadan Mücadele Araştırması, System.String[]

MANİSA Belediyesi, yaz mevsimi öncesi sivrisinek ve karasineklere karşı hazırlıklarına erken başladı.

Sineklere karşı havadan ilaçlama yöntemi konusunda arayışlara başlayan Belediye, konusunda öne çıkan firmalarla görüşmelere başladı. Konu ile ilgili Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Envirotek adlı firma yetkililerini ağırlayarak, bilgi aldı.

Manisa Belediyesi Encümen Salonu'nda gerçekleştirilen havadan ilaçlama ile ilgili sunuma Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Funda Solak, Manisa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ekrem Akkaya ve Envirotek adlı firma yetkilileri katıldı.

Envirotek yetkilileri, ilaçlama konusunda yaptıkları çalışmaları ve havadan ilaçlama yöntemleri hakkında Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve katılımcılara bilgiler verdi. Komşu ülke Yunanistan'da ölümlere de yol açan Batı Nil Virüsü hakkında bilgilerin de verildiği sunumda, virüsün ana rezervuarının kuşlar olduğu, bu kuşlardan kan emen özellikle sivrisinek ve kenelerin bu virüsü alarak insana ve diğer bazı memelilere taşıdığı vurgulandı.

Havadan İlaçlama Yöntemi Etkili Olur

Manisa Belediyesi olarak yaz mevsimi öncesi sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı erken mücadeleye başlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Kentimizde Gediz Nehri'nden ürediğini tahmin ettiğimiz sivrisinekler, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yoğunluk kazanıyor. Bunun önüne geçmek ve bu haşerelerden vatandaşlarımıza bulaşabilecek hastalıkların önüne geçmek amacıyla mücadeleye erken başlamak istiyoruz.

Manisa'da bu haşerelere karşı havadan ilaçlama yönteminin daha etkili olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle bu konuda deneyimli olan firmalarla görüşmeler başlattık. Görüşmelerin olumlu neticelenmesi durumunda, sivrisinekle havadan mücadele başlatacağız" dedi.

Sivrisinekle Havadan Mücadele Araştırması

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sivrisinekle Havadan Mücadele Araştırması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yusuf Yazıcı, Sparta Prag karşısında Lille adına 2 gol attı Kütahya Valisi Çelik: Vaka sayısında önemli oranda artış var Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı İlkokul öğrencisinde korona çıktı, 13 öğrenci karantinaya alındı İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok