Son Dakika Haberleri: Lazio Taraftarından Skandal İstek: Kale Arkasında Kadın Taraftar İstemiyoruz

Lazio Taraftarından Skandal İstek: Kale Arkasında Kadın Taraftar İstemiyoruz

2 ay önce

İtalya'da Lazio'nun taraftar grupları kale arkasında kadın taraftarları görmek istemediklerini belirtti, Napoli maçı öncesi bir bildiri dağıtıldı. Kulüp ise açıklama yaparak yapılan hareketin resmi olmadığını kaydetti.

Lazio Taraftarından Skandal İstek: Kale Arkasında Kadın Taraftar İstemiyoruz, System.String[]

İtalya Serie A kulüplerinden Lazio'da taraftarlar arasında skandal bir karar alındı. Roma şehrinin takımı iç sahadaki maçlarda kadın taraftarlara karşı olumsuz bir kampanya başlattı.

Ligin ilk haftasında Napoli'ye karşı oynanan maç öncesi Curva Sud olarak bilinen kale arkası tribünde taraftar grupları bir bildiri dağıtarak, ilk 10 sırada kadın taraftarların olmasını istemediklerini duyurdu.

"HER TÜRLÜ AYRIMA KARŞIYIZ"

Yazılı bildiride kadın taraftarların diğer tribünlere geçmesinin istendiği, kendilerinin bulunduğu bölümde sadece erkek taraftarların olması istendi. Bu skandal karar sonrası Lazio'dan bir resmi açıklama geldi.

Lazio'nun medya bölümünden yapılan açıklamada, "Kulübümüzün resmi olarak almış olduğu bir karar değildir. Biz her türlü ayrıma karşıyız. Bu hareket birkaç taraftarın, grubun yapmış olduğu harekettir bizimle bağdaştırılmamalı" dendi.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


İstanbul'da Sapık, "Bakıcı Aranıyor" İlanı Vererek Görüştüğü Kadına Arabada Tecavüz Etti TBMM Başkanı Yıldırım, Aracını Durdurup Yaralıların Yardımına Koştu

Son Dakika! Kars'ta, Cansız Bedeni Bulunan Minik Sedanur'un Otopsisinde Cinsel İstismar Bulgusuna Rastlandı